adplus-dvertising

Müzik yasağının devam etmesi tepkilere sebep oluyor!

Koronavirüsle mücadelede maske yasağının da kalkması ile beraber neredeyse her yasak kalktı ama saat 24.00’den sonraki canlı müzik yasağı devam ediyor. Müzik yasağının kalkmamasına tepkiler sürerken CHP de İçişleri Bakanlığı’nın yanıtlaması istemiyle konu ile alakalı soru önergesi verdi.
Takip et
Müzik yasağının devam etmesi tepkilere sebep oluyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pandemi dönemindeki yasaklar son buldu ve kapalı yerlerde maske takma mecburiyeti da kaldırıldı. Fakat saat 24.00’den sonra canlı müzik yasağı devam ediyor. Bu vaziyet eğlence sektöründe can bulan sanatçıları zor vaziyette bıraktı. Kararın değişmemesi ve adım atılmaması birçok kesimde tepkilere yol açtı.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yazılı olarak yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, tüm pandemi önlemleri kaldırılırken, artık maskeler bile çıkarken, gece 12’den sonra müzik yasağının devam etmesinin sebebini sordu.

Müzik yasağının devam etmesi tepkilere sebep oluyor!

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin şu açıklamalarda bulundu:

“ON BİNLERCE MÜZİSYEN HALA MAĞDUR, SEKTÖRE EZİYET BU!”

“Pandemi önlemleri bir bir kaldırılıyor. Kapalı yerlerde toplantı ve benzeri etkinlikler serbest bırakıldı. Okullar açıldı, eğitim öğretim başladı. Toplu taşım araçları ile seyahat yasağı kaldırıldı. Test mecburiyeti kaldırıldı. HES kodu uygulaması kaldırıldı. En son, 26 Nisan 2022 tarihinde de maske mecburiyeti kaldırıldı.

Tüm bu önlemler sonlandırılmasına karşın, müzik ve eğlence sektörünü derinde etkileyen gece 12’den sonra müzik yasağı ise sürüyor. Salgın sürecinden en ağır biçimde etkilenenlerden biri müzik ve eğlence sektörüydü. Pandemi yasaklarında, 15 ay sahne alamayan on binlerce müzisyen oldu. Müzisyenlerin maddi yaralarını nasıl sararız demek yerine, yasakları eziyete dönüştürmek akıl alır gibi değil.

Müzik yasağının devam etmesi tepkilere sebep oluyor!

“YASAKTAN TÜM ESNAF ETKİLENİYOR”

“Gece 12’den sonra müzik yasağının devam etmesi sadece eğlence ve müzik sektöründe çalışanları değil, bütün yöre esnafını olumsuz etkiliyor. ‘Gece 12’den sonra müzik olmuyor’ diyerek esnaflar dükkânlarını erken kapatmak mecburiyetinde kalıyor.

Pandemi yasakları kaldırılırken, müzik yasağının sürdürülmesinin hiçbir mantıki ve hukuki gerekçesi yoktur. 11’de bulaşmayan virüs, 12 buçukta mı bulaşıyor? Bu temelsiz uygulamaya acilen son verilmeli. ”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.