adplus-dvertising

Müşteri gibi gelip, kaşla göz arasında altın zinciri çaldılar

Esenyurt’ta 3 hırsızlık zanlısı kadın, müşteri gibi gelip tezgahtarı oyaladıktan sonra 30 bin lira değerindeki altın kolyeyi çalarak kayıplara karıştı. Meydana Gelen hırsızlık olayı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
Takip et
Müşteri gibi gelip, kaşla göz arasında altın zinciri çaldılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün öğle saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir kuyumcu dükkanında gerçekleşti. İddiaya göre dükkana müşteri gibi giren üç şüpheli kadın, işyeri sahibi İnci Nacak’ı altın zincir kolye bakma bahanesiyle oyaladı. Kadınlardan biri Nacak’ın meşgul olduğunu fırsat bilerek tezgahın öbür tarafındaki zinciri hızlıca çantasına koydu. Kuyumcu dükkanından çıkan zanlılar kayıplara karışırken İnci Nacak, altın zincirlerden birinin kayıp olduğunu fark etti. Güvenlik kamerasından zincirin çalındığını gören Nacak, vaziyeti emniyet kuvvetlerine bildirirken zararın 30 bin lira olduğu öğrenildi. Olayla alakalı şüpheli şahısların soruşturması devam ederken meydana gelen hırsızlık anları işyerinin güvenlik kamerasına an be an yansıdı.

Meydana Gelen hırsızlık hakkında konuşan işyeri sahibi İnci Nacak, “Üç adet kız geldi ve ben de tezgahta önlerine zincir koydum. Ben arkamı dönene kadar birini alıp çantalarına attılar. Birisi beni oyalarken diğeri de arkadaki zincirleri alıp çantasına atıyorlar. 30 bin lira zararımız var. Kızlar gittikten sonra zincirin ortada olmadığını görünce kızımdan kamera kayıtlarına bakmasını söyledim ve vaziyeti oradan öğrendik. Daha önce de başka hırsızlar, tezgahtan 18 adet kolye çalmışlardı. Hırsızlara Allah’ından bulsunlar demek istiyorum. Ben yalnızca altını değil, onların yakalanmasını istiyorum. Polis ekiplerine şikayetçi olduk” şeklinde konuştu.

Müşteri gibi gelip, kaşla göz arasında altın zinciri çaldılar

Hırsızlık anı güvenlik kamerasında

Meydana Gelen anlar işyerinin güvenlik kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde kimliği belirsiz üç kadının dükkana müşteri gibi girerek ürün sorduğu, ikisinin işyeri sahibini oyalarken, diğerinin altın zinciri çantasına koymasının sonrasında zanlıların olay yerinden ayrılıp kayıplara karıştığı görüldü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.