Mustafa Varank, Eren Erdem Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP eski milletvekili Eren Erdem hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP eski Milletvekili Eren Erdem hakkında kendisini hedef alan açıklamalarından sebeple suç duyurusu yaptı.

MUSTAFA VARANK’TAN EREN ERDEM’E SUÇ DUYURUSU

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, suç duyurusu dilekçesini Avukatı Ahmet Özel üzerinden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sundu. Dilekçede, Eren Erdem’in bir basın kuruluşuna yaptığı basın açıklaması ile Bakan Varank’ı hedef alan yalan bazı iddialarda bulunduğu bildirildi.

“MESLEKİ HAYATI YALANLA DOLU”

Dilekçede, “Şüpheli özetle sözde müvekkilimin ismi geçen cumhuriyet savcısına emir vererek tutuklanmasına neden olan gizli tanık üzerinden kendisine kumpas kurulduğunu öne sürmektedir. Şüphelinin bu doğrultudaki beyanı tamamıyla yalandır. Mesleki yaşamı yalan ve iftiralarla dolu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin eski milletvekili, şikayete konu açıklamaları ile hezeyanlarına bir yenisini daha ilave etmiştir. Şüphelinin söylediği gibi müvekkilimin konusu geçen olay ile hiçbir alakası, ilişkisi yoktur. Durum bu şekildeyken şüphelinin eylemi bütünüyle hakaret ve iftira suçunun unsurlarını meydana getirmektedir” sözlerine yer verildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı