Mustafa Sandal hakkında hapis istenen Defne Samyeli davasından beraat etti!

Defne Samyeli ile ‘Beni Ağlama’ kitabında ilişki yaşadıklarını öne sürdüğü için davalık olan Mustafa Sandal ile ilgili mahkeme kararını verdi. İki seneye kadar hapis istemiyle yargılanan Sandal, davadan beraat etti.
Takip et
Mustafa Sandal hakkında hapis istenen Defne Samyeli davasından beraat etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Defne Samyeli, “Beni Ağlatma” isimli kitabında kendisiyle ilişki yaşadığını öne süren şarkıcı Mustafa Sandal ile ilgili şikayette bulunmuştu. Kitapta hayal ürünü ifadeler kullanıldığını söyleyen Samyeli, onur, şeref ve saygınlığının zedelendiği gerekçesiyle Mustafa Sandal’ın cezalandırılmasını talep etmişti. İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, Mustafa Sandal ile ilgili “Hakaret” suçundan 3 aydan 2 seneye kadar hapis talep edilmişti. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki bugün görülen duruşmaya, sanık Mustafa Sandal ve şikayetçi Defne Samyeli katılmadı. Tarafları avukatları temsil etti. Duruşma savcısı, Mustafa Sandal ile ilgili beraat talebinde bulunduğu mütalaasında bir değişiklik olmadığını ifade etti.

Mustafa Sandal hakkında hapis istenen Defne Samyeli davasından beraat etti!

“OLMAYAN İLİŞKİYİ YAŞAMIŞ GİBİ GÖSTERMİŞ”

Mahkemede söz alan Defne Samyeli’nin avukatı Ömer Eldem, “Sanık olmayan bir ilişkiyi yaşamış gibi kitapta göstermiştir. Bir ifadenin tahkir edici olup olmadığı, onur ve saygınlığı rencide edici boyutta olup olmadığı, kişinin toplumda içindeki yerine göre değişmektedir. Müvekkilim sanatçı olup bütün toplum tarafından tanınan bir kişidir. Özel yaşamına yapılan yakıştırma müvekkilimin şeref ve saygınlığına açıkça zarar vermiştir. Sanık basına verdiği röportajlarda müvekkilimi onore etmek için bu şekilde bir şey yazdığını belirtmişse de bu şekilde ifadeyle bir kadının nasıl onore olacağını takdire bırakıyoruz. Cezalandırılmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

“HAKARET SUÇUNA SOKULMAYA ÇALIŞILMAKTADIR”

Mustafa Sandal’ın avukatı Aydın Kurban ise “Şikayetçinin beyanlarına itiraz ediyoruz. Şikayetçi vekili, dilekçesinde sanki müşteki ile müvekkilimizin hiç tanışmamış, hiç görüşmemişler gibi bir vaziyet oluşturmaya çalışılmaktadır” diye 90’lı senelerde Defne Samyeli ve Mustafa Sandal’ın bir arada olduğu bir fotoğrafı kanıt olarak hakime verdi. Avukat Kurban, “Şu an dosyaya sunduğumuz o senelere ait fotoğraftan anlaşılacağı gibi sanık ile müştekinin bir araya geldikleri samimi bir ortam içinde bulundukları net bir biçimde görülmektedir. Gördüğünüz gibi bir aradalar başka sanatçılarla. Suçun unsurları oluşmamıştır. Zorlama yoluyla hakaret suçuna sokulmaya çalışılmaktadır. Beraatini talep ediyorum” şeklinde konuştu. Fotoğraf üstüne söz alan Samyeli’nin avukatı Ömer Eldem, “26 senelik arkadaş olduklarını zaten biz söylüyoruz” dedi.

Avukatların savunmalarını dinledikten sonra kararını açıklayan mahkeme heyeti, Mustafa Sandal’ın üstüne atılı “Hakaret” suçundan yüklenen fiilin yasada suç olarak tanımlanmamış olması sebebiyle beraatine hükmetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.