Mustafa Keser: Bülent Ersoy, bana “Kürdo” diyerek aşağıladı!

Bülent Ersoy'a karşı kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 1 liralık tazminat davası açan Mustafa Keser, Ersoy'un canlı yayında kendisine "Kürdo" diye seslendiğini ve aşağıladığını iddia etti.
Takip et
Mustafa Keser: Bülent Ersoy, bana “Kürdo” diyerek aşağıladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

BÜLENT Ersoy, “Benzemez Kimse Bize” isimli programdaki partneri Mustafa Keser’in kendisi için “Seni diva değil divan yaparlar, hiçbir halt bildiğin yok senin” biçiminde sözler söylediğini iddia etmişti. Keser’in bu sözleriyle kendisine hakaret ettiğini ve kişilik haklarına saldırdığını söyleyen Ersoy, 1 liralık manevi tazminat davası açtı. Sanatçı dava dilekçesinde, iç dünyasında travma yaşadığını ve toplum önünde itibarının sarsıldığını iddia etti.

KARŞI DAVA AÇTI

Mustafa Keser de bu davaya karşı dava ile cevap verdi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı Kazım Pınarbaşı aracılığıyla başvuran Keser, Bülent Ersoy’un programda kendisine “Kürdo” diyerek hitap ederek ayrımcılık yaptığını, hakaret ettiğini ve aşağıladığını iddia etti. Kişilik haklarının zarar gördüğünü söyleyen Mustafa Keser, Bülent Ersoy’dan 1 lira manevi tazminat istedi.

Mustafa Keser: Bülent Ersoy, bana “Kürdo” diyerek aşağıladı!

YARGILANDIKLARI FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Bülent Ersoy’un yakın arkadaşı Mehmet Yüzüak, 1980’li senelerde karıştıkları bir kavga sebebiyle mahkemede yargılandıkları kareyi şu notla sosyal medya hesabından paylaştı: “Bir basın mensubunun Kuşadası’nda akşam yemeğimizi yerken Diva’mı eliyle taciz etmesi ve benim onu dövmem… Sonuç ise resimdeki vaziyet. Diva’nın hapse atılması için Ankara’nın da baskısı. Adeta vatanı sattık. Divam Kadınlar Koğuşu Söke’ye, ben Kuşadası’na. Hiç suçumuz yoktu. Lüzumsuz yere, kötü biçimde yargılandık.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.