adplus-dvertising

Mustafa Kamalak’a FETÖ’den Hapis İstemi

Saadet Partisi eski Genel Başkanı olan Mustafa Kamalak hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede 'FETÖ propagandası yapmak ve FETÖ'yü övmek' suçlamaları yer alıyor ve 9.5 yıla kadar hapsi isteniyor.
Takip et
Mustafa Kamalak’a FETÖ’den Hapis İstemi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Odatv’den Fethi Yılmaz’ın haberine göre, 2011-2016 yılları arası Saadet Partisi Genel Başkanı olan Mustafa Kamalak’ın görevde olduğu 2014-2016 yılları arasında suç işlediği iddia ediliyor. Hakkında hazırlanan iddianamede Kamalak için ‘FETÖ propagandası yapmak ve FETÖ’yü övmek’ suçlarından dolayı 9.5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Mustafa Kamalak’ın avukat olan oğlu Muhammet Furkan Kamalak, yaptığı açıklamada babasının neden yargılandığını açıkladı. Muhammet Furkan Kamalak, iddianamede adı ‘ihbarcı’ olarak geçen Murat Baran Usal’ın avukat olan eşinin Mustafa Kamalak hakkında ‘FETÖ’cü dediğini ve bu yüzden babasının yargılandığını belirtti.

SAVCI OLMAYAN BİR SUÇ OLUŞTURMAYA ÇALIŞMIŞ

Furkan Kamalak, iddianamenin kendisi ile çeliştiğini belirtmiş ve “İlk sayfada her ne kadar suç tarihleri 2014-2016 denilmiş olsa da, içerikte son suç tarihi olarak kabul edilen şey 14 Aralık. 17-25 Aralık sürecinden sonra Koza-İpek Holding’e düzenlenen operasyonlar sonrasında parti binasında düzenlediği bir basın toplantısında yaptığı açıklamalar, diyor iddianamede… Bu açıklamalarda ‘Adalet herkese lazım. Operasyon büyük, adalet herkese lazım’ sözlerinden dolayı bu suç görülmüş.” ifadelerine yer verdi.

Savcının olmayan bir suçu oluşturmaya çalıştığını belirten Furkan Kamalak, bu durumun Türkiye’de adalet sistemin nasıl işlediğini gösterdiğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.