Mustafa Destici: HDP, PKK’ya Eleman Sağlayan Bir Çetedir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP’nin PKK’nın siyasi şubesi olduğunu ifade ederek PKK’ya eleman sağlayan bir çete olduğunu belirtti.

Son günlerde yaşanan olaylar ve HDP Diyarbakır İl Binası önünde yapılan eylemler tartışmaları da beraberinde getirdi. Birçok siyasi bu konular ile ilgili açıklamalarda bulunurken buna bir yenisi de BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’den geldi. Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Destici, HDP Diyarbakır İl Binası önünde eylem gerçekleştiren aileleri tebrik ederek, “Bu acılı annelerimizi cesaretlerinden, azim ve kararlıklarından dolayı alkışlıyorum. Daha önce ‘Cumartesi Anneleri’nde olduğu gibi HDP’nin, PKK’nın ya da aşırı sol grupların organize ettiği bu tür eylemlerde biz CHP milletvekillerini hep en ön saflarda görmekteydik. Devlete ve millete karşı olanların yaptığı eylemlerde ‘insan hakları’, ‘demokrasi’ adına yaptıkları eylemlerde hep en ön saflarda gördük. Bugün neredeler? Bazı siyasi parti genel başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden şu sözü duyuyoruz; ‘bizim çocuğu dağa kaçırılan annelere tavsiyemiz; oturacağınız yer HDP’nin önü değil, Meclis’in ya da külliyenin önüdür’ Yani HDP’ye tek kelime edemiyorlar. Biz bunu iyi niyetli bir girişim olarak görmüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HDP’Yİ SİYASİ PARTİ OLARAK GÖRMÜYORUZ”

Basın toplantısına HDP’yi siyasi bir parti olarak görmediğini söyleyen BBP Genel Başkanı Destici, “HDP bir ihanet şebekesidir, suç örgütüdür. HDP, PKK’nın siyasi şubesidir, terör yuvasıdır. HDP, PKK’ya eleman sağlayan bir çetedir. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsamaha edilmez, müsamaha gösterilmez. Böyle bir yapıya siyasi parti denmez. Kanunlarımız ve yasalarımız açıktır. Teröre destek veren ve bu tür kişileri bünyesinde barındıran siyasi parti kapatılır. Siyasi olarak ya da toplumsal bir takım gerekçelerle kanunlar yok sayılamaz. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı artık beklememeli ve HDP’nin kapatılması ile ilgili dava açılmalı ve gereği yapılmalıdır. Bu konuda Meclis ve Meclis’te grubu bulunan siyasi partiler de üzerine düşeni yapmalı, sorumluluklarının gereğini yerine getirmelidirler.” açıklamalarında bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı