adplus-dvertising

Mustafa Dalcı: ‘Düşündüğümüz kadronun yüzde 70’ini tamamladık’

Süper Lig ekibi Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, “Şimdi Süper Lig’deyiz. Amacımız Ankaragücü camiasını doğru temsil edecek bir kadro kurmak” şeklinde konuştu.
Takip et
Mustafa Dalcı: ‘Düşündüğümüz kadronun yüzde 70’ini tamamladık’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Spor Toto 1. Lig’i geçtiğimiz sezon şampiyon olarak tamamlayan ve Süper Lig’e yükselen Ankaragücü, sezon hazırlıklarına Bolu’da devam ediyor. Oyuncularıyla beraber şampiyonluğu yaşayan ve Süper Lig’de de takımın başında olan teknik direktör Mustafa Dalcı, hak ettikleri yerin Süper Lig olduğunu ve doğru kadroyu kurmak için çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“Şampiyonluğu hak eden bir Ankaragücü vardı”

Ankaragücü’nün geçtiğimiz sezon şampiyonluk hedefi olan bir kadro kurduğunu belirten Dalcı, “Geçen yıl Ankaragücü bulunduğu ligde şampiyonluğa oynaması gereken bir kadroyla mücadele etmesi gerekiyordu. Camia futbolda mühim yeri olan bir kulüp. Dolayısıyla hak ettiği yer Süper Lig. Bu doğrultuda kadro planlaması yaparak hedef koymuştuk. Ligi domine eden, ligin sonuna kadar şampiyonluğu hak eden bir Ankaragücü vardı. Bu şampiyonluğun bana ve oyuncularıma nasip olmasından dolayı da gurur yaşıyoruz. Şimdi Süper Lig’deyiz. Amacımız Ankaragücü camiasını doğru temsil edecek bir kadro kurmak” şeklinde konuştu.

“4 oyuncu alıp transferi kapatacağız”

Kadronun yüzde 70’ini tamamladıklarını ve alacakları 4 oyuncuyla transferi kapatacaklarını söyleyen Dalcı, “İyi çalışıyoruz. Oyuncularımız yavaş yavaş toparlanıyor. Burada da doğru işler yapmak ismine kadro planlaması içerisindeyiz. Bulunduğumuz ligde bizi doğru temsil edecek oyuncularla beraber bazı hedefler koyduk. Şimdi düşündüğümüz kadronun yüzde 70’ini tamamladık. 4-5 oyuncumuz da 3-4 gün içerisinde aramızda olacak. Lige böyle çok doğru başlayacağımızı düşünüyorum. Bugün sol bek Marlon da geliyor. 7 oyuncuyu transfer etmiş oluyoruz. 4 oyuncu daha alıp transferi kapatmayı düşünüyoruz. Burada tamamen aerobik çalışmalar ve yüklemelerle ilgili çalışma programı düzenledik. İkinci kampımız bizim için daha mühim. Burada daha fazla hazırlık maçı oynayıp takımın gidişatına göre vaziyet değerlendirmesi yapacağız” dedi.

“Zor bir lig olacak”

Süper Lig’in zor bir lig olduğunu kaydeden Mustafa Dalcı, “Süper Lig kendi içerisinde her zaman zorlukları barındıran bir lig. Bunun bilincindeyiz. Ne olursa olsun bu ligde herkes herkesi yenebilir. Geçen yıl çoğu takım yaşamış olduğu olumsuz vaziyetlerden bana göre ciddi ders almıştır. Bu yıl planlamayı daha doğru yapmak ismine çalışmalar yapıyordur diyerek düşünüyorum. Zor bir lig olacak. Bu lige uygun daha doğru oyuncular alınacaktır. Biz de bu doğrultuda kendi hedeflerimiz içerisinde kuvvetli bir Ankaragücü, hem seyri hem de oynadığı futbolla hedeflerimizi yakalamak ismine çalışmalarımızı sağlıklı bir biçimde yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.