Mustafa Cengiz’den çok sert Mesut Özil açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Mesut Özil için yaptığı “Evin oğlu” benzetmesine, “Aslını reddeden birine evin oğlu dememek gerek bence” sözleriyle yanıt verdi.
Takip et
Mustafa Cengiz’den çok sert Mesut Özil açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un Mesut Özil sözlerine tepki gösterdi.

Ali Koç’un ‘Diğer büyük yıldızlar elin oğlu, Mesut Özil evin oğlu’ sözüne tepki gösteren Cengiz, “Benim Ali Koç ile şahsi problemim yok. Futbol konuşmadan saatlerce konuşabiliyoruz. Ettiği bir sözcük hoşuma gitmedi. Bir transfere, değerli bir transfer, Türk futbolunun marka gücünü yükseltecek bir transfer. Benim itirazım yok. İyi bir futbolcu. Ancak, “Birileri elin oğlu, evin oğlu geldi” demek. Nasıl mantıktır? Ben anlamıyorum. Aslını reddedene evin oğlu dememek lazım. Elin oğlu kim? Bu bir ayrımcılıktır. Bunu kullanmayalım. TFF bu ayrımcılığa ne diyecek? Muz uzatma sağlığa faydalı mı diyecek.” şeklinde bir mesaj yolladı.

ALİ KOÇ NELER SÖYLEMİŞTİ?

“Evet geçmişte de büyük isimler, kariyerlerinin belirli dönemlerinde Türkiye’ye geldiler ve beklenenler gerçekleşmedi. Burada öyle bir endişemiz yok, en büyük arzumuz en kısa zamanda bildiğimiz Mesut’un Türkiye’de küçüklüğünden beri aşık olduğu takımına ve yıllardır dönmek istediği ülkesinde bu hünerlerini göstermesi. Mesut’la diğer büyük isimler arasında bir fark var, onlar elin oğlu, Mesut evin oğlu. Mesut evine geldi, memleketine geldi, tuttuğu takıma geldi. Orada büyük bir fark görüyorum ve bu farkı da çok önemsiyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.