Mustafa Cengiz: Zihniyet Değişmeli

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, dün yaptığı açıklamalarda, Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştirdi ve Fatih Terim’e verilen cezayı kabul etmediklerini belirtti.

Kayserispor maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeni ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Fatih Terim’e 4 maç ceza verilmesinin ardından, Mustafa Cengiz konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. GS TV ekranlarında yaptığı konuşmada Cengiz, Fatih Terim ile konuştuklarını ve kurum hedef alıp almadığını sorduğunu belirtip, “Fatih hocaya ‘Siz organize kötülük derken bir kurumu hedef aldınız mı?’ dedim. ‘Hayır almadım’ dedi.” ifadelerini kullandı.

19:05 TEPKİSİ

Verilen cezanın TFF tarafından 19:05’te açıklamasına da değinen Mustafa Cengiz, “Fatih Terim’e verilen cezanın saat 19:05’te açıklanmasını yakıştıramadım.” dedi.

Sistemin ve zihniyetin değişmesi gerektiğine vurgu yapan Cengiz, “PFDK’ya sevkin nedenini sorduk, bütün konuşmamı sevk edemezsin. Hangi kelimeler suç, bunu açıklamak durumundasınız. Biz de bunun için savunma yapalım.” dedi ve “Biz silahtan bahsedenlere 11 gün ceza verildiğini gördük. Rakip teknik direktöre bakıyoruz, daha ağır konuşuyor. Hocamıza verilen bu cezayı kabul etmiyoruz.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı