adplus-dvertising

Mustafa Cengiz, Ali Koç ile kavga ettikten sonra istifa etti!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un arasında küfür sebebiyle başlayan tartışmanın kısa süre sonra kavgaya döndüğü iddia ediliyor. Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, tanık olarak Mustafa Cengiz’i yalanlamasıyla da ertesi gün istifa kararı alınmış.
Takip et
Mustafa Cengiz, Ali Koç ile kavga ettikten sonra istifa etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği’ndeki görevinden alınan bazı kararlar sebebiyle istifa ettiğini açıklamıştı. Kulüpler Birliği Başkanı ve Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi iseMustafa Cengiz’in istifası ile ilgili sorulan soruya Çebi, “Kendisi alınan kararlardan rahatsız olduğunu belirtti ama alınmış bir karar yok. Sayın Başkan’a mesaj attım, Kendisini rahatsız eden kararları sordum ama bir cevap alamadım” dedi.

MUSTAFA CENGİZ’DEN ‘ÖZÜR DİLE’ ÇIKIŞI

Mustafa Cengiz’in istifasının ardında Kulüpler Birliği toplantasında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yaşadığı sert münakaşanın bulunduğu ileri sürüldü. Hürriyet gazetesi yazarı Tahir Kum’un köşe yazısında verdiği bilgiye göre Cengiz, Ali Koç’u bir kamu görevlisine küfür etmekle suçladı. Koç buna tepki gösterdi ve büyük bir kavga çıktı.

“HAYIRDIR, KİME KÜFÜR ETMİŞİM!”

Tahir Kum’un yazısında konuyla alakalı bölüm şu şekilde: “Sayın Mustafa Cengiz’in istifasından önce katıldığı son Kulüpler Birliği toplantısıdır. Üstünden haftalar hatta aylar geçmesine karşın Sayın Cengiz gündemi Kadıköy’de oynadıkları F.Bahçe maçına oradan da protokolde meydana gelen kargaşaya getirir. Ali Koç’a dönerek “Başkan küfür etmek size hiç yakışmadı orada” çıkışını yapar. Koç afallar, “Hayırdır başkan kime etmişim?” dediğinde, Cengiz “O küfür ettiğiniz kişi kamu görevlisi” yanıtını alır.

“YAŞINA SAYGIM VAR AMA BU KAÇINCI!”

Koç daha da sinirlenir “Kimseye küfür filan etmedim başkan, kime ettiğimi söyleyin etmişsem de gidip özür dilerim” der. Cengiz, “Benim aldığım devlet terbiyesi bunu size söylemeye müsaade etmiyor” deyince Koç küplere biner “Ne demek söyleyemem iftira atıyorsun yaşına başına, size saygımdan bir şey demiyorum ama yeter artık, bu kaçıncı?” diye önündeki dosyaları toplar.

“KÜFÜR FALAN IŞITMEDIM BAŞKAN, NEREDEN ÇIKARTIYORSUN!”

Koç, “Onca kişi vardı yanımızda bunu bir tek sizden duyuyorum” deyince Cengiz “Abdurrahim bey de şahit o da duydu. Uydurmuyorum bu gerçek” yanıtını verir. O sıra başkan Ahmet Nur Çebi devreye girip Cengiz’e “Başkanım buna gerek yoktu” türünden eleştirisi üstüne “Benim tarzım bu arkadaşlar. Ben kavgacı ve savaşçı bir adamım” der. Bu kez Çebi ile Cengiz üslup konusunda münakaşaya başlar. Bu esnada bir kulüp başkanı fırsattan istifade Cengiz’in şahit gösterdiği Albayrak’ı arayarak Koç’un küfür ettiğine şahit olup olmadığını sorar. Albayrak’tan “Yok başkanım nerden çıkartıyorsun, küfür filan işitmedim ben” cevabını alır. Teşekkür ederek telefonu kapatır ve gelen yanıtı kulüp başkanları ile paylaşır. Herkes şoktadır. Koç dosyalarını alıp toplantıyı terk eder. Cengiz artık yapayalnızdır. Sonra mı?

“NİYE BAŞKAN! DİYE KİMSE SORMADI”

Cuma akşamı Cengiz bütün başkanların yer aldığı o whatsapp grubuna istifa kararını iletir. Ve hiçbir kulüp başkanı altına “Niye başkan?” diyerek sormaz ve hiçbir yorum getirmez. Çünkü niyesi bellidir.”

Mustafa Cengiz, Ali Koç ile kavga ettikten sonra istifa etti!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.