adplus-dvertising

Muş’ta kar yağışı çok sayıda köy yolunu kapattı!

Muş’ta gece saatlerinde etkili olan kar yağışı ve tipi sebebiyle ulaşıma kapanan 10 köy ve 21 mezra yolu ekiplerin çalışmasıyla ulaşıma açıldı.
Takip et
Muş’ta kar yağışı çok sayıda köy yolunu kapattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şehirde kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde etkili olmaya başladı. Gece saatlerinde kar ve tipi sebebiyle 10 köy ve 21 mezra yolu ulaşımının sağlandığı Üçevler grup köy yolu ulaşıma kapandı.

2 bin 500 rakımlı Çavuştepe bölgesinde yol açma çalışması başlatan Muş İl Özel İdaresi kar kaplanları, sis ve tipi sebebiyle zaman zaman görüş mesafesinin 10 metreye düştüğü bölgede zorlu çalışma yürüttü.

Kar kalınlığının tipi sebebiyle yer yer 30-40 santimetreye ulaştığı alanlarda hummalı çalışma yürüten ekipler, yolu 3 saatlik çalışmayla tekrardan ulaşıma açtı.

Muş’ta kar yağışı çok sayıda köy yolunu kapattı!

Yapılan çalışmayla alakalı basın mensuplarına açıklama yapan İl Özel İdaresi Saha Amir Yardımcısı Mustafa Yaşlık, gece etkili olan kar yağışı sebebiyle 10 köy ve 21 mezra yolunun ulaşıma kapandığını ve ekiplerin yapmış olduğu mücadele neticesi yolları tekrardan ulaşıma açtıklarını belirtti. Bölgenin yüksek olması nedeniyle fırtına, tipi ve sisin etkili olduğunu kaydeden Yaşlık, bütün zorluklara karşın ulaşımı sağladıklarını ifade etti.

Muş’tan köye minibüsle dönmeye çalıştıklarını anlatan vatandaşlardan Felemez Kotan ise “Muş İl Özel İdaresi ekipleri şu anda kapalı olan yolumuzu açıyor. Kar yağdığı için yollar kapalı vaziyette. Yollar şu anda yapılan çalışmayla açılıyor ve bizler de köye döneceğiz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.