Muş’ta aşı olmayanların listesi camiden anons edildi!

Koronavirüse karşı aşılamada turuncu kategoride yer verilen Muş’ta İl Sağlık Müdürlüğü, yeni çalışma başlattı. Covid-19 aşı uygulaması için yaratılan mobil ekipler, mahalle ve köyleri tek tek dolaşmaya başladı. Ekipler bir köyde, aşı olmayanları cami hoparlöründen anons etti.
Takip et
Muş’ta aşı olmayanların listesi camiden anons edildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aşılamada mavi kategoriye geçmeyi hedefleyen Muş İl Sağlık Müdürlüğü, seferberlik başlattı. Yaratılan mobil aşı ekipleri, mahalle ve köyleri ziyaret edip, kapı kapı dolaşıyor. Ekipler öte yandan Soğucak köyüne aşılama için stant kurdu. Görevliler, köy camisinin hoparlöründen ellerindeki listeye göre, aşısızlar ile 2 doz aşı yaptırmamış olanların adlarını okudu.

Muş’ta aşı olmayanların listesi camiden anons edildi!

“AŞILARI TAMAMLAMAYA DAVET EDİYORUZ”

Şehirde 20 mobil ekip ile hizmet verdiklerini söyleyen Muş Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi’nde görevli ebe Sabahat Moralılar Cansever, kırsaldaki halka hizmet götürdüklerini belirtti. Cansever, “Köylerimize gidiyoruz. Camilerden özellikle isim isim anons ederek, vatandaşlarımızı aşılarını tamamlamaya davet ediyoruz ardından ev ev, kapı kapı gezerek aşı olmak isteyenlere bu hizmeti götürüyoruz” şeklinde konuştu.

Zor süreç yaşadıklarını söyleyen Cansever, “Sabahın ilk ışıklarında yola çıkmamız gerekiyor. Mezralarımız, köylerimiz ara sıra çok uzak olabiliyor. Sabahın erken saatlerinde yola çıkıp, akşam evlerimize çok geç döndüğümüz zamanlar oluyor ama ilimizin mavi kategoriye geçebilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Buradan da tüm vatandaşlarımızı olmamışlarsa ilk dozlarını, zamanı gelmişse ikinci doz aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz” diyerek konuştu.

“CAMİDEN İSMİM ANONS EDİLDİ”

Köy camisinden ismi anons edilen Gökhan Güven ise “Birinci doz aşımı olmuştum. Camiden ismim anons edilince geldim ve ikinci doz aşımı yaptırdım. Sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

İkinci aşısını yaptırmayı unutan ve camiden ismi anons edilen Yusuf Okşaş da “İkinci doz aşımı olmayı unutmuştum. Camiden ismimi anons ettiler, ben de geldim. Sağlık çalışanlarımız buradaydı. Böylelikle ikinci doz aşımı da oldum. Tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.