adplus-dvertising

MÜSİAD, döviz kurunda düşüş bekliyor!

Dolar kurunun ani yükselişini değerlendiren Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, 2 hafta içinde bunun düzelmesini beklediklerini belirtti.
Takip et
MÜSİAD, döviz kurunda düşüş bekliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

TÜRKİYE’de gündem döviz kurunda art arda meydana gelen spekülatif artış… Özellikle dolar kurunda meydana gelen ani yükseliş birçok ürünün fiyatında fahiş zamlara neden olurken gözler bu artışın ne zaman son bulacağına çevrildi.

MÜSİAD Vizyoner’in 2021 zirvesinin tanıtımı için gerçekleştirilen toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Asmalı, dolar kuru ile alakalı tahminlerini açıkladı. 12-13 bandındaki dolar kurunun yüksek olduğunu söyleyen Asmalı, 10-15 gün içinde dolar kurunun düşeceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“İş adamları olarak isteğimiz kurda çok ani değişiklikler olmaması. Hem kamu hem de özel sektör borç ödemesi için dolar alınca kur hareketlendi. Bunun geçici olduğunu düşünüyoruz. 10-15 gün içinde bu oynaklığın geçeceğini düşünüyoruz. Kurla alakalı şu ana kadar kim tahminde bulunduysa tamamı yanıldı. Kur zaten gerçek değerinin üstünde. Mevcudun üzerine çıkmayacağını düşünüyoruz. Dış borç ödemeleri bittiği anda olumlu bir tablo bekliyoruz. Arkadaşlarla ve ekonomistlerle yaptığımız toplantıda kurun sene sonunda 8.5-9 TL bandında olmasını bekliyorduk. 12-13 TL’ler şu anda kurun çok yüksek olduğunu gösteriyor.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.