adplus-dvertising

Murat Övüç, Türk milletini aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı

Fenomen Murat Övüç, sosyal medyada paylaştığı videodaki sözleri sebebiyle Türk milletini aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Övüç, ‘‘Bu ülkede çok kişiye yardım eden biriyim, bu linçi hiç hak etmedim’’ şeklinde konuştu.
Takip et
Murat Övüç, Türk milletini aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Murat Övüç, 2020 senesinde İzmir depreminin sonrasında saçlarını boyadığı bir video paylaşmış ve eleştirilmişti. Daha sonra kendisine gelen eleştirilere ‘şu beyinsiz halktan çok sıkıldım’, ‘cahil halk’ , ‘sizle aynı ülkede nefes almak istemiyorum’ biçiminde cümleler söylediği bir videoyla cevap vermişti. Bu paylaşımın sonrasında Övüç’ün ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan 6 aydan 2 seneye kadar hapis talebiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul 44.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Murat Övüç ve avukatı hazır bulundu.

Murat Övüç, Türk milletini aşağıladığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı

‘’Bu linçi hiç hak etmedim”

Duruşmada savunma yapan sanık Murat Övüç, ‘’Ülkede deprem olmuş, ben de 10 gün sonra kuaföre gittim ve bu sebeple linç edildim. Ben bu ülkede çok kişiye yardım eden biriyim, bu linci hiç hak etmedim” ifadelerini kullandı.
Sanık Murat Övüç’ün avukatı ise müvekkilinin söylediği sözlerin halka yönelik olmadığını, kendisini eleştirenlere yönelik olduğunu söyleyerek beraatını talep etti. Alınan savunmaların sonrasında mahkeme, eksik hususların giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.