Murat Övüç, mahkemede varoş açıklamasını savundu!

Pandemi döneminde yaptığı açıklamalar sonrası hakkında 3 seneye kadar hapis istemiyle dava açılan Murat Övüç, hakim karşısına çıktı!
Takip et
Murat Övüç, mahkemede varoş açıklamasını savundu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ile ilgili zorla getirilme kararı bulunan sanık Murat Övüç ile taraf avukatları hazır bulundu. Savunması alınan Övüç, şunları belirtti:

“Korona salgının olduğu dönemde insanlar sokağa çıkamıyordu. Bir haberde pek çok insanın balık tuttuğu görülüyordu.”

”Ben de hissettiğim sosyal sorumluluk sebebiyle insanları uyarmak maksatlı söz konusu videoyu çekip, internete koydum. Buradaki amacım insanları uyarmaktı.”

Murat Övüç, mahkemede varoş açıklamasını savundu!

”Benim varoşları aşağıladığım öne sürülmüştür. Ben bu şekilde bir insan değilim. Varoş kesimlere yaptığım yardım ortadadır. Ben bu paylaşımı kimseyi aşağılamak maksatlı yapmadım. Beraatimi talep ederim.”

Sanık avukatı da müvekkilinin amacının insanları uyarmak olduğunu söyleyerek, beraatini talep etti. Duruşma, erteledi.

Duruşma çıkışı açıklamada bulunan Murat Övüç, “Halkın sağlığını hiçe sayarak, yasaları hiçe sayarak bunları nasıl yaparsınız diyerek video çektim. İfademizi verdik, bir sıkıntı yok. Her zaman halkın yanındayız. Ben insanlara varoş demişim, evet dedim. Neden dedim? Halkın sağlığını hiçe sayan insanlar için dedim” dedi.

Sosyal medyada paylaşılan videonun sonrasında F.M. isimli bir kişi, Murat Övüç ile ilgili savcılığa şikayette bulundu.

Murat Övüç, mahkemede varoş açıklamasını savundu!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma sonunda Övüç ile ilgili ‘Halkı kin ve nefrete sürüklemek’ suçundan 3 seneye kadar hapis cezası talebiyle dava açtı.

Peki, Murat Övüç kimdir?: 1968 senesinde Van’da doğmuştur. Vanlı bir ailenin 5. çocuğu olarak dünyaya gelen Övüç yaptığı paylaşımlar ve söylemleriyle gündem olmaya devam ediyor.

Pertevniyal Lisesi’ni bitirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümü okumuştur. Sosyal medya fenomeni olmadan önce tarot falı baktığı ve hayat koçluğu yaptığı biliniyor. Birçok meşhur isim de Övüç’ün o dönem müşterisiydi.

6 sene süren bir evlilik yapmış olan Murat Övüç’ün bu evlilikten Burakcan isminde bir oğlu bulunuyor. Meşhur fenomen, videolarının yanı sıra, Sedat Kapurtu’nun yönetmenliğini üstlendiği, 17 Ağustos 2018 tarihinde vizyona giren Benim Adım Osman adlı filmde oyunculuğunu sergiledi. Şimdilerde çeşitli mekanlarda sahne alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.