Murat Övüç mahkemede “Kim Kardashian’a söyledim” deyince beraat etti!

Sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda Ermenilere yönelik sözleri sebebiyle ile ilgili dava açılan Murat Övüç beraat etti. Övüç, “Sözlerim Kim Kardashian’a yöneliktir” şeklinde konuştu.
Takip et
Murat Övüç mahkemede “Kim Kardashian’a söyledim” deyince beraat etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, ile ilgili “Halkın bir kesimini ırk temelli aşağılama” suçundan başlatılan soruşturma kapsamında hakim karşısına çıktı. İstanbul 14. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Murat Övüç, avukatı ve müşteki Simon Çekem katıldı.

“SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM”

Duruşmada savunma yapan Murat Övüç, “Videonun hepsi incelendiğinde Türkiye’deki Ermenilerin benim kardeşim olduğunu, onlara yönelik bir söylemim olmadığı anlaşılacaktır. Sözlerim Kim Kardashian adlı televizyon yıldızına yöneliktir. Bu şahıs köklerimize ve Osmanlı’ya hakaret ettiği için bu şekilde bir tepki verdim. Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

CEZALANDIRMA TALEP ETTİ

Müşteki Simon Çekem ise, “Sanık, ‘Pis Ermeniler’ biçiminde sözler kullanarak atılı suçu işlemiştir. Falanca insan pistir dememiştir. Paylaşım içeriği açıktır. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti açılan davada sanığın üzerine atılı suçla alakalı kastın bulunmadığına yer vererek, Murat Övüç’ün beraatine karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Kim Kardashian sosyal medya hesabından Türklerin Ermenilere soykırım yaptığı yönünde paylaşımlarda bulunması tepki çekmişti. Kardashian’a tepki gösterenler arasında sosyal medya fenomeni Murat Övüç de yer aldı. Övüç yaptığı paylaşımda, “Siz Ermeniler pisliksiniz. Sen kimsin benim Osmanlı büyüklerime barbar diyorsun” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.