Murat Kurum: Bodrum’daki Kaçak Yapıların Hepsi Yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum'da tepki çeken ve yıkılmasına karar verilen yapılarla ilgili bilgi verdi.
Takip et
Murat Kurum: Bodrum’daki Kaçak Yapıların Hepsi Yıkılacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’daki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki kaçak yapıların yıkılması ile alakalı, “Biz geldiğimizde 108 bağımsız kısım vardı. 54 bağımsız kısım yıkılacak. Doğal yapıya hasar veren, bölgeye hasar veren, kaçak ne varsa hepsi kaldırılacak. Bunların tamamının tespiti gerçekleştirildi. Yüklenici şirkete bildirildi.” dedi.

Kurum, Muğla’nın Bodrum ilçesi Gündoğan Çetibeli mevkisindeki villa, rezidans ve otel inşaatının Kıyı Kenar Kanunu’na aykırı bölümleri ile alakalı başlatılan yıkım işlemlerini inceledi.

BAKAN KURUM BİLGİ VERDİ

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Kurum, inşaatın 20 Ağustos’ta yapılan denetimler kapsamında imara, ruhsata uygun olmayan kot kesitten doğan kaçakların belirlenmesinin gerçekleştirildiğini, bunların yüklenici şirkete haber verildiğini kaydetti.

Şirketin de bu tespitler çerçevesinde yıkım işlemlerine başladığını söyleyen Kurum, şöyle dedi:

“YIKIM İŞLEMİ HIZLA YAPILIYOR”

“Biz geldiğimiz zaman 108 bağımsız kısım vardı. 54 bağımsız kısım yıkılacak. Yıkılmasının ardından proje bu duruma gelecek. Bu süreçte bize vermiş olduğu destekten sebeple de yüklenici şirkete de teşekkür ediyoruz. Sağduyusundan sebeple. 54 bağımsız kısımı yıkarak bütün Türkiye’nin bu noktadaki hassasiyetlerini dikkate aldılar, yıkım işlemini süratli biçimde altı iş makinesiyle yapıyorlar. Bir ay içinde tüm yıkımlar sona erecek. Bölgede fazla olan hafriyatların alınmasıyla bu bölgede diğer yerlerde olduğu gibi doğal yapısına kavuşmuş olacak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.