adplus-dvertising

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Bu akşam Kanal D'nin sevilen eğlence ve müzik programı Afara'nın konuklarından biri de Bu Akşam Ölürüm şarkısı ile ünlenen Murat Kekilli olacak. Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Murat Kekilli'nin hayatı da merak konusu oldu. Peki Murat Kekilli şarkıları neler?
Takip et
Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi: 18 Nisan 1968

Doğum yeri: Adana

18 Nisan 1968 yılında Adana’da doğan Murat Kekilli; İlk, orta ve lise eğitimini de Adana’da tamamladı.

Kocavezir Mahallesi’nde oturan ailesinin fakir olması nedeniyle tatillerde, Adana ve Ceyhan’da karpuz tarlalarında çalışmıştır. Adana’da gençlik sarayının müdürü ile tanışıp, onun yanına gidip gelirken orada piyano çalan bir arkadaşını görür ve hayran olur ve müzik hayatına ilk piyano ile başlar.

1989 yılında vatani görevi için askere gider, 1991 yılında askerden döner ve yaşantısına faal olarak başlar.

1992 – 1993 yıllarında Adana Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanır; fakat, bir yıl kadar devam edip ayrılır. 1994’te İstanbul’a gelir bir grupta çalışır ve ilk grubunu Kilikyalılar’ı kurar.

1996 yılında ise Yolcular grubu ile çalışır ve Eşek Gözlüm albümünü çıkartır. Bu albümün istenilen yere gelmediği düşünülerek Ferdifon Müzik firması ile yollarını ayırır.

Daha sonra Boğaziçi Müzik ile anlaşır ve 1999 yılında Bu Akşam Ölürüm ismindeki albümünü çıkartır. Bu albüm çok büyük bir patlama oluşturur. Öyle ki şarkının bireylerde intihar etkisi yarattığı söylenmiştir. Bu yüzden Reha Muhtar canlı yayında Kekilli’yi eleştiren sözler sarf etmiştir.

2002 Yılının Şubat ayında Boğaziçi Müzik ile Yedialtı adlı albümü çıkarır. Ardından yine 2004’te Boğaziçi Müzik ile Avara albümünü çıkarır. 2006 yılında Boğaziçi Müzik ile Bir Ahir Zaman adlı albümü çıkarır.

Uzun bir aradan sonra 2010 yılında Boğaziçi Müzik ile Kalbimdeki Darp albümünü çıkarmıştır. Albüm de tek parçaya klip çekilmiştir.

Murat Kekilli’nin yeni albümü Gümüş Teller 2013 yılında piyasaya sürülmüştür.

Murat Kekilli 6-7 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan Afara programı konuklarından birisidir.

Murat Kekilli’nin Anne ve Babası Kimdir?

Babasının adı Mustafa Kekilli, annesinin adı Sıdıka Kekilli’dir.

Murat Kekilli’nin Kardeşi var mı?

Hüseyin Kekilli (d.1971) adında kardeşi vardır.

Murat Kekilli Evli mi? Murat Kekilli’nin Çocuğu Var mı?

Murat Kekilli’nin bilinen bir evliliği ve eşi yoktur. Daha önce hiç evlilik yapmadığı bilinen Murat Kekilli’nin çocuğu da yoktur.

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Covid 19 Yalan Dedi

Şarkıcı Murat Kekilli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Covid-19 salgınına “yalan” diye nitelendirerek, inanmadığını söyledi.

Ayıca Kekilli, inananlara da saygısı olduğunu söyledi.

Kekilli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Daha önce de dediğim gibi covid yalanına inanmıyorum. İnananlara da saygım var. Kim neye inanmak istiyorsa da buyursun, engelleyen yok” dedi.

Murat Göğebakan eski eşinin ölümü sonrası Murat Kekilli’nin yorumu gündem oldu!

2014 yılında 46 yaşında kanser sebebiyle hayatını kaybeden Murat Göğebakan’ın 2000-2011 yılları arasında evli olduğu eski eşi menajer Sema Bekmez geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti.

Murat Göğebakan’ın eski eşi Sema Bekmez, Göğebakan kanser tedavisi görürken onu aldattığı iddiasıyla gündeme gelmişti. Murat Göğebakan’ın, ‘Kalbim Yaralı’ şarkısını bu ihanet üzerine yazdığı ve ihaneti öğrenince tedaviyi reddettiği ve hayatını bu yüzden kaybettiği ileri sürülmüştü.
Murat Göğebakan’ın eski eşi 51 yaşındaki Sema Bekmez geçtiğimiz günlerde şeker komasına girerek yaşamını yitirdi.

Sanatçı Murat Kekilli, merhum Murat Göğebakan’ın eski eşi Sema Bekmez’in vefatının ardından gündem olan bir yorumda bulundu. Kekilli, “Dünya kimseye kalmıyor! Sema Pekmez hayatını kaybetmiş” şeklinde bir tweet attı. Murat Kekilli’nin bu tweetini imalı bulanlar, “Ölünün arkasından konuşulmaz” diyerek tepki gösterdi. Kekilli ise gelen yorumlar üzerine şu yorumda bulundu: “Kardeşim ben sadece Sema Pekmez de hayatını kaybetmiş dedim. Onunla ilgili yorum yapmak bana düşmez. Lakin Murat benim samimi arkadaşımdı. Mekanı da cennetin baş köşesi olsun. Normal hastalığından daha derin acılar çektiğini de biliyor musun? Allah rahmet eylesin.”

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Cumhurbaşkanına Övgü Dolu Sözler

Kekilli, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Bugüne kadar medeniyetimizin başına gelmiş en nadir insanlardan birisidir. Dünyada Müslümanlardan sanatçı, sporcu, siyasetçi, doktor, mühendis olamayacağı konuşuluyordu ama Erdoğan bu algıyı yıktı. Tam tersine dünyadaki bütün Müslümanlara umut verdi. Bu adamdan korkan insanları anlayamıyorum” diye konuştu.

“Osmanlı ruhu dirilirse dünya kurtulur” diyen Kekilli, sözlerini “Osmanlı yedi düveli rahatsız eden bir kelimedir. Çünkü hakkaniyetten, doğruluktan, dürüstlükten ve özgürlükten küresel güçler rahatsız olur. Emperyalistler rahatsız olur. Sömürücüler böyle bir şeye razı olmazlar” diye sürdürdü.

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Murat Kekili, Zelenskiy’e Pakistanlı Gencin Sözlerini Hatırlattı

Şarkıcı Murat Kekilli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 10 ay önce Pakistanlı bir gencin Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy’e söylediği sözleri hatırlattı. Kekilli paylaşımında, “Pakistanlı bir genç, 10 ay önce İsrail’in Filistin’i bombardımanını destekleyen Zelenskiy’e ne demişti? Rus uçakları Kiev, Kharkiv ve Odessa’yı bombaladığında bunun ne kadar acı verdiğini o zaman anlarsın!” dedi.

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Murat Kekilli’den Sezen Aksu’ya “Özgür Sanat” Göndermesi!

Geçtiğimiz aylarda Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkısında geçen “Binmişiz bir alamete. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri tepki topladı. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” dedi.

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Başkan Erdoğan’ın açıklaması sonrası sosyal medyada “Özgür sanat” gönderisiyle paylaşımlar yapılmaya başlandı. Ancak Murat Kekilli, daha önce şarkı sözlerine tepki gösterdiği gibi “özgür sanat(!)” kisvesi adı altında halen Aksu’yu savunanlara tokat gibi bir cevap daha verdi:

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Murat Kekilli Yerli Otomobil TOGG İçin Şarkı Yaptı

Murat Kekilli, Türkiye Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde duyurulan yerli otomobille ilgili açıklamalar yaptı. Ünlü şarkıcı ayrıca otomobile ithaf ettiği bir şarkı seslendirdi. Şarkıcı Murat Kekilli, geçtiğimiz günlerde tanıtılan, Türkiye Otomobili Girişim Grubu tarafından geliştirilen elektrikli yerli otomobil için bir şarkı yazdı. Şarkıcı, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada, bu şarkıyı 7 yıl kadar önce bestelediğini söyledi. Bestelediği şarkının daha çok marş özelliklerine sahip olduğunu söyleyen Murat Kekilli, sadece bir dörtlüğünü kullandığını, şarkının tamamının ise 2022 yılında dinleneceğini belirtti ve “İnsanlardan, beklediğimizin çok üzerinde güzel tepkiler geldi. Şarkının bütününü merak ediyorlar, onu da 2022’de arabamız tamamlanınca dinleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Murat Kekilli nereli, kaç yaşında, evli mi, eşi kim? Murat Kekilli’nin çocuğu var mı?

Murat Kekili’den Yıkılasın İsrail şarkısı

Arkadaşlar ‘Yıkılasın İsrail’ parçamızdan ötürü beni sert bulan ve tüm dünyayı karşıma aldığımı düşünenler var! İçinizde benimle birlikte söylemek ve tüm dünyayı karşısına almak isteyenler illa ki vardır. Kalbinizle söyleyip paylaşabilirsiniz.

Murat Kekilli Ödülleri

2000 – Kral TV Video Müzik Ödülleri – Rock En iyi sanatçı ödülü

Murat Kekilli Albümleri

1996: Vay Be! Eşek Gözlüm

1999: Bu Akşam Ölürüm

2002: Yedialtı

2004: Avara

2006: Bir Ahir Zaman

2010: Kalbimdeki Darp

2013: Gümüş Teller

Murat Kekilli Single’ları

2016: “Yeni Bir Nefes”

2019: “Salını Salını” (Serkan Yıldız ile)

Oynadığı diziler

Dengi Dengine – Seyfi (2019)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.