Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi

Sanat dünyasının popüler isimlerinden biri olan popçu Murat Dalkılıç magazin gündemini ayrılık haberleriyle sallamaya başladı. Başarılı şarkıcı Murat Dalkılıç sevgilisi Hande Erçel’in ayrıldıkları magazin kulislerinde konuşulurken; Murat Dalkılıç hakkında merak edilen soruların sayısı da arttı.

Magazin dünyasının birbirlerine en çok yakıştıran çifti Murat Dalkılıç ve Hande Erçel cephesinden hayranlarını üzen bir haber geldi. İkili 3.5 yıllık ilişkilerini noktalamaya karar verdi. Evlilik hazırlıkları yaptıkları konuşulan çiftin ayrılması hayranlarını büyük üzüntüye boğdu. Ayrılık haberlerinin ardından Murat Dalkılıç hakkındaki araştırmalarda çoğaldı. Sosyal medya hesabında hala Hande Erçel ile olan fotoğraflarını silmeyen şarkıcı hakkında “Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç aslen nereli? Murat Dalkılıç’ın anne ve babası kimdir?” soruları cevap arıyor.
Murat Dalkılıç eşi Merve Boluğur’dan boşanmasının ardından sanatçı Hande Erçel ile yeni bir aşka yelken açması çok konuşulmuştu. Murat Dalkılıç Hande Erçel ayrılığının sonrasında ise bir kez daha gözler Merve Boluğur’a çevrildi. “Bermuda Şeytan Üçgenine” dönen aşk kaosunun ayrıntılarını sizler için araştırdık. Murat Dalkılıç’ın aşk hayatı, kariyeri ve özel yaşamına ilişkin tüm detaylar sizlerle. İşte karşınızda sahnelerin hiperaktif çocuğu Murat Dalkılıç!

Murat Dalkılıç’ın Ünlü Olmadan Önceki Hayatı: Murat Dalkılıç kaç yaşında? Murat Dalkılıç kaç kardeş? Murat Dalkılıç doğum tarihi ve yeri nedir?

Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi
Tam adı Sırrı Murat Dalkılıç olan başarılı sanatçı 7.8.1983 tarihinde İzmir’de doğdu. Murat Dalkılıç yaş olarak 37 yaşındadır. Murat Dalkılıç boy olarak 1.71 boyunda ve 67 kilodur. Murat Dalkılıç burcu ise aslandır. Murat Dalkılıç aslen İzmirlidir.
İlkokul, ortaokul ve lise döneminde Aydın’ın Kuşadası ilçesinde okuyan Murat Dalkılıç’ın annesi Hanife Kural Yıldırım siyasetle uğraşırken; Murat Dalkılıç’ın babası Mehmet Sedat Dalkılıç dönercilik yapıyor. Murat Dalkılıç babası Mehmet Sedat Dalkılıç Karadağ’a bağlı Budva’da yaşıyor.
Dalkılıç ailesinin Murat Dalkılıç dışında iki çocuğu daha var. Murat Dalkılıç’ın kız kardeşinin adı Elif Dalkılıç; Murat Dalkılıç’ın erkek kardeşi ise Uğur Dalkılıç’tır. Murat Dalkılıç’ın kardeşi Elif Dalkılıç; Murat-Hande aşkının ilan edildiği fotoğrafı çeken kişi olma özelliğini taşıyor.
Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi
Murat Dalkılıç Kuşadası’nda eğitim hayatını sürdürürken müzik ve resim gibi hobilerle uğraştı. 15 yaşında ilk müzik grubunu kuran Murat Dalkılıç liseler arasındaki yarışmalara solist olarak katıldı. Çocukluğunda basketbola merak saran popçu 17 yaşında Murat Dalkılıç profesyonel olarak basketbol hayatına devam etti. 18 yaşına geldiğinde ise Murat Dalkılıç basketbolu tamamen bırakarak müziğe yöneldi. Kuşadası’nda gece hayatında sahne almaya başlayan Murat Dalkılıç eğlence sektöründe tanınan bir isim haline geldi.
İzmir’deki yaşamını üniversite eğitimi için noktalayan Murat Dalkılıç İstanbul’a taşındı. Murat Dalkılıç Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisans eğitimi gördü.

Murat Dalkılıç’ın İlk Şarkısı: Murat Dalkılıç şarkıları nelerdir? Murat Dalkılıç’ın ilk albümü nedir?

Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi
İzmir’den İstanbul’a yola çıkan Murat Dalkılıç bir süre gece hayatında sahne aldı. Murat Dalkılıç ilk şarkısı “Kasaba”yı piyasaya sürdü. Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla büyük bir üne imza atan Murat Dalkılıç müzik listelerini alt üst etti. 2009 yılında Murat Dalkılıç “Pardon” ve “La Fontaine” singlelarını imzaladı. Single ve şarkılarıyla tanınan Murat Dalkılıç’ın ilk albümü “Merhaba” ise 2010 yılında hayranlarının beğenisine sunuldu. Merhaba albümünde; Külah, Kıyamadım İkimize ,Merhaba Merhaba, Dönemem ve Çatlat şarkılarına klip çekildi. 2011 yılında Murat Dalkılıç Volga Tamöz aranjörlüğünde Hepsi Grubu ile “Şık Şık” düet çalışması için stüdyoya girdi.
Murat Dalkılıç’ın albümleri arasında Merhaba, Bir Güzellik Yap, Daha Derine, Epik ve Afeta yer aldı. Murat Dalkılıç’ın şarkıları ise; Dönmem, Külah, Sarhoş Yakamoz, Merhaba Merhaba, İmza, Çatlat, Kıyamadım İkimize, Haliyle, Pardon, La Fontaine, Teslim Oldum, Bir Güzellik Yap, Yalancısın, Lüzumsuz Savaş, Bir Hayli, Yudum, Yudum, Yalan Dünya, Neyleyim İstanbul’u, Kader, Canına Yandığım, Derine, Yani, İki Yol, Kördüğüm, Bu Nasıl Aşk, Haydut, Aşka Doydum, SMS, Leyla, Saltanat, Zalim Efendi, Kimim Ben, Uğur, Pembe Panjur, Soktuğu Duruma Bak, Ben Bilmem, Daha İyisi Gelene Kadar, Cadı Kazanı, Cahil, Feriştah, Boya Gitsin, Rivayet, Hanım Köyün Kavalcısı, Pişmanlar Romanı, Sonsuz Olsan, Kim Aşka Kafa Tutabilmiş, Müjgan, Afeta, Mütemadiyen, Sayın Abiler, Yabancı, Mesela, Haybeye Taksirat ve Son Liman yerini aldı.
Şarkıcılığın yanında söz yazarlığı da yapan Murat Dalkılıç albümleri için Soner Sarıkabadayı, Sıla Gençoğlu, Ersay Üner ve Gülşen gibi isimlerle çalıştı. Murat Dalkılıç eski eşi Merve Boluğur ile birlikte Epik albümde “Boya Gitsin” şarkısını beraber seslendirdi. Murat Dalkılıç eski eşi Merve Boluğur için “Uğur” şarkısını yazdığını açıkladı. Kirpikleri ile dikkatleri üzerine çeken Hande Erçel için Murat Dalkılıç “Müjgan” şarkısını yazdı.

Murat Dalkılıç’ın Filmleri: Murat Dalkılıç’ın rol aldığı filmler nelerdir?

Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi
Murat Dalkılıç beyaz perdeye “Sil Baştan” filmiyle adım attı. 2018 yılında ise Murat Dalkılıç “Dünya Hali” filminde kamera karşısına geçti. Dünya Hali filminin başrollerini Murat Dalkılıç, Melis Sezen ve Eren Hacısalihoğlu paylaştı.

Murat Dalkılıç’ın İlişkileri: Murat Dalkılıç’ın sevgilileri kimdir? Murat Dalkılıç’ın eşi kimdir?

Murat Dalkılıç kimdir? Murat Dalkılıç kaç yaşında ve nereli? Sevgilisi Hande Erçel ile ayrıldıkları konuşulan Murat Dalkılıç biyografisi
Murat Dalkılıç 24 Ağustos 2015 yılında Merve Boluğur ile nikah masasına oturdu. Merve Boluğur ve Murat Dalkılıç 11 Eylül 2017 yılında boşandı. 2017 yılının Aralık ayında Murat Dalkılıç oyuncu Hande Erçel ile aşk yaşamaya başladı. 10 ay süren ilişkinin ardından çift ayrılma karar verdi. Hande Erçel’in annesi Aylin Erçel’in vefat etmesinden sonra ikili yeniden barıştı. Evlenecekleri konuşulan Murat Dalkılıç ve Hande Erçel’in ayrılık haberleri 2020 yılının yaz aylarında gündeme gelmeye başladı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı