Murat 131 ile drift atmanın cezası 6 bin 500 TL’ye patladı

Antalya’da F-31 olarak alandırdığı ve üzerine T.C. keyfi hizmete mahsustur diye yazdığı Murat 131 aracıyla drift atarken bekçiler tarafından görüntüsü çekilip plakasına 6 bin 500 TL ceza yazılan genç ” Pişman değilim. Bugüne kadar ne kazandıysam aracıma harcadım, iki ay daha harcarım’ Daha sevgilimi de yanıma alıp drift yapacağım.Bu heyecanı O’na da yaşatmak istiyorum” dedi.

Antalya’nın Serik ilçesinde yaşayan Fatih Kayan simli genç, gece arkadaşıyla beraber saat 01.00 sıralarında otomobiliyle gezintiye çıktı. 22 yaşındaki genç kimsenin olmadığını düşündüğü sanayi sitesinde drift yaptı. O sırada gece bekçisi tarafından kameraya kaydedilen o dakikalar, gence pahalıya mal oldu. Otomobilinin plakasına 6 bin 500 lira cezai işlem uygulandı.

"BEKÇİLERİ GÖRMEDİK CEZAYI YEDİK"

Bir kaç gün sonra e-devlet sisteminden yediği cezai öğrenen genç, "Bir gece vakti işten çıkışta sanayiye varalım dedik. Esasında petrole gitmekti amacımız. Ama işte dönüşte kendimizi tutamadık ve iki tur atalım dedik. Tam o sıra zaten yanımızda bekçiler varmış göndermedik. Bekçiler işte videomuzu çekmiş. Arkadan bir 6 bin 500 TL. Cezaya karşı değilim ama bu kadar çok olmaması gerekir" diyerek konuştu.

"PİŞMAN DEĞİLİM, İKİ AY DAHA ÇALIŞIR ÖDERİM"

Araba ile alakalı yaptıklarından hiç bir zaman pişmanlık işitmediğini söyleyen Kayan, "Bu zamana kadar kazandığımı hep otomobile harcadım. 2 ay kadar daha otomobile harcayacağım. Oldukça fazla değişen bir şey olmayacak esasında. Gene olsa gene yaparım ama, ben neticede sessiz sakin bir yerde yaptım. Ev olan rahatsız edici bir yerde yapmadım. Hani trafikte yapsam sonuna kadar haklılar ki trafikte de yapmıyorum yapmam da karşıyım da zaten" dedi.

"BU HEYECANI SEVGİLİME DE YAŞATMAK İSTİYORUM"

Hayalinin, otomobiliyle sevdiği kıza evlilik teklifi yapmak olduğunu belirten Kayan, "Benim arabamla ben ona F-31 diyorum. Onunla belki pist alanında olur belki güzel bir göbekte olur sevgilimle nişanda olur düğünde olur drift yapmak. Bu heyecanımı sevgilime de yaşatmak. Kız arkadaşım da alıştı bu şekilde otomobil kullanmama artık rahatsız olmuyor.Arkadaşlarla 8-10 otomobilin önüne işte benimle evlenir misin? yazısıyla güzelce reklamcı arkadaşlara güzelce ayarlattıracağız artık" dedi

"YA PİST ALANI YAPSINLAR YA CEZALARI DÜŞÜRSÜNLER"

Yediği cezanın fazla olduğunu düşünen Kayan, " Devletimize mesajım cezayı düşürmüyorlarsa en azından pist yapsınlar. Biz de orada heyecanımızı yaşayalım" dedi.

"GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE PİŞMAN OLDU"

Daha sonra cep telefonundan yaptığı drift anını izleyen genç pişman olduğunu itiraf ederek, "Pişmanız yapacak bir şey yok. Şu an pişman oldum. Kendi video mu izlemek nasıl desem pişmanlık oluşturuyor. Özellikle cezadan sonra. Ama milleti de rahatsız etmemek gerekir. Buradan bütün otomobil kullananlara sesleniyorum yapmayın bu şekilde şeyler. Yapacaksanız da pist alanlarında yapın" dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı