Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek Şoförünü Fakülte Sekreteri Olarak Atadı

Şoförünü fakülte sekreteri olarak atayan Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, "Atamanın liyakatli olduğu konusunda şüphem yok"dedi.

Tunceli Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, 10 sene şoförlüğünü yapan Yunus Başarır’ı fakülte sekreteri olarak atadı. İpek, “Bu atamanın liyakatli olduğunu düşünüyorum, liyakatsız olduğunu düşünseydik atamasını yapmazdık. Bu konuda şüphem yok” sözleriyle atamayı savundu.


Sözcü gazetesinden Evren Demirdaş’ın haberine göre, Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek, 2 senedir boş kalan İletişim Fakültesi Sekreterliği görevine makam sürücüsünü atadı.

İpek, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezunu olan 10 senelik sürücüsü Yunus Başarır’ın atamasını şu sözlerle savundu:

“BU ATAMA TAMAMEN LİYAKATLİ”

“Fakülte sekreteri olarak atanabilmek için 10 sene çalışmışlığının olması ve üniversite mezunu olması gerekiyor. Yunus Başarır da 10 senelik tecrübesi olan, üniversitede teknisyen kadrosuyla çalışan kişi. Bu kişinin ataması için dekanın teklifi ve rektörün onayı gerekiyor. Şahsın mevzuata herhangi bir aykırılık olmamasından dolayı ataması gerçekleşmiştir. Başarır geçmiş süreçlerde teknik kadroda olmasına karşın şoförlükte görevlendirilmiş birisi. Üniversitede şoförlük görevi olan bir kişi görevlendirmeyle başka bir görevde çalışabiliyor. Yunus Başarır da bu noktada görevlendirilmiş biri. Bundan önce üniversitede birçok kişinin böyle atanması yapılmış. Bu atamanın liyakatli olduğunu düşünüyorum zaten bu atamanın liyakatsız olduğunu düşünmeseydik atamasını yapmazdık. Bu konuda liyakatli olduğundan şüphem yok.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı