Munzur Kenarına 5 Yıldızlı Tatil Köyü!

Terörden büyük ölçüde temizlenen Tunceli'de hayat normale dönüyor. Munzur Çayı kenarına inşa edilen tesis turistlerin büyük beğenisini kazanıyor.

Munzur Kenarına 5 Yıldızlı Tatil Köyü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

40 yıla yaklaşan karanlık tarihinin en sancılı günlerini yaşayan PKK terör örgütü, en önemli yuvalanma yerlerinden biri olan Tunceli’de tükenme noktasına geldi. Mehmetçik’in ardı arkadası kesilmeyen kara ve hava operasyonlarının ardından kaçacak delik bulamayan teröristler bölgeden bir bir kaçmaya başladı.

Hayatın normale döndüğü kentte, yıllardır saklı kalan doğal güzellikler de ortaya çıkmaya başladı. Terör belası nedeniyle vatandaşların gidemediği muhteşem güzellikteki yerler bir bir ziyarete açılıyor. Yeni işletmeler kurulan bölgede son yatırım Mardinli bir iş insanından geldi. Munzur kenarına 5 yıldızlı otel olanaklarına sahip bir tatil köyü inşa eden girişimcinin işletmesi turist akınına uğruyor.

TUNCELİLİLER DE ÇOK MEMNUN

Çadır konseptiyle hizmet veren işletmede yer bulmak bile zor. Rafting ve yürüyüş turizminin yanına eklenen tatil köyü yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri oldu. Terör nedeniyle yıllardır kentin doğal güzelliklerinin tadını çıkaramadıklarını söyleyen bölge halkı da yatırımlardan memnun. Yıllardır iş bulmakta büyük güçlük çeken Tuncelili gençler art arda açılan turizm işletmelerinde iş sahibi olarak ailelerini geçindirmeye başladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.