Mükemmel Görünmek İçin 8 Makyaj Hilesi

Makyaj yaparken dikkat edeceğiniz birkaç teknikle daha büyük gözler, daha dolgun dudaklar, daha belirgin yüz hatları ve daha küçük bir burun elde edebilirsiniz.

1. Yüz küçültmek için
Mükemmel bir yüz şekli için gölgelendirme tekniği en etkili yollardan biridir. Yüzü küçültmek için alın ve elmacık kemiğinin altını daha koyu bırakmak gerekir. Burun, çene ortası ve göz altını da aydınlık bırakırsanız etkili bir görünüm kazanabilirsiniz.


2. Muhteşem bakışlar için

3. Doğru eyeliner tekniği

Önce göz köşenizden bir yay çizin. Gözün ortasına yakın bir hat ile köşe noktasını belli ederseniz, eyeliner çekmek daha kolay olacaktır.


4. Ayrık Kirpikler

Bazen rimellerle istediğiniz kirpik ayrımlarını elde edemeyebilirsiniz. Temiz bir fırça ile bunu halledebilirsiniz. Göz hassas bir bölgedir ve hijyene dikkat edin. Fırça mutlaka temiz olmalıdır.

5.Dudakları dolgunlaştırmak için
Dudaklarınıza dolgunluk vermek için, beyaz dudak kalemi ile orta kısmı aydınlatmalı daha sonra da koyu dudak kalemi ile dudak çevresini belirginleştirilmelisiniz. Dudağınızın ortasına uyguladığınız beyaz kalemi karıştırmak için parmak uçlarınızı kullanın. Son olarak da parlatıcınızı uygulayın.

6. Geniş burnu daraltmak için
Eğer burnunuz genişse ve siz daha dar bir burun istiyorsanız, bu sorunu çözecek hızlı ve basit bir yol var: Burnun etrafını koyu bırakarak, ön ve üst yüzeyi aydınlık kontür ile belirginleştirerek istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

7. Gözlerinin altındaki mor halkaları gizlemek için…
Göz altı morluklarınızı gizlemek için kapatıcıyı yoğun olmamakla birlikte hafif dokunuşlar olarak göz altınıza yerleştirin ve daha sonra bunu tüm bölgeye yedirin.

8. İnce kaşları büyütmek için
Mükemmel bir kaş için: Öncelikle hattı bozan tüyleri almalısınız. Sonrasında ise kaş kalemi ile hattınızı belirlemelisiniz. Kaşınızı belirginleştirdikten sonra kaş altını aydınlatmak için beyaz farınızı da uygulamayı unutmamalısınız.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı