Müjde Ar Öpüşme Açıklamasıyla Ortalığı Yıktı

Türk sinemasının efsane ismi Müjde Ar, yaptığı “Öpüşürken hiçbir şey hissetmezdim” açıklamasıyla magazin gündemine oturmayı başardı.

Türk sinemasının en önemli ustaları arasında yer alan Müjde Ar, Brand Week Istanbul 2019 açılış gününün onur konuğu olarak programda yer aldı.

İstanbul Zorlu PSM’de organize edilen söyleşide bulunan Müjde Ar, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Müjde Ar, Türk sineması ve rahmetli annesi Aysel Gürel hakkında da demeçler verdi.

İşte Müjde Ar’ın Brand Week Istanbul 2019 açılış gününde gerçekleştirdiği konuşma:

“Şimdi bir kere herkes biliyor ki ben Deli Aysel’in kızıyım. Yani başlangıcım o. Tiyatro kulislerinde, sandıkların içinde uyuyarak ve bütün klasik tiyatroları ezberleyerek geçti benim bütün çocukluğum. Yıldız Kenterler, Lale Moronoğulları aklına kim geliyor ise. Biz Fatihliyiz. Benim bütün çocukluğum Karagümrük’teki Aysu Sineması’nda geçti. Bilet kesen adamla aram iyiydi. Sabahtan akşama kadar sinema izlerdim. Dokuz, on bir yaşlarımda.

“NE AŞIK OLMASI”

Filmler o zaman siyah beyazdı. Bir şey dikkatimi çekti. Kadın ve erkek sinemada el ele tutuşuyor koşuyorlar. Bölüm bölüm rüzgarda saçlar uçuşuyor. Ondan sonra bir yakınlaşma oluyor. Erkek kadını gayet yumuşak yere yatırıyor çimenlerin üzerine. Kamera o an yaklaşıyor üstünden öpüşürlerken kamera kayıyor ve kadının eli çimenleri yoluyor. ‘Ne oluyor acaba ya’ diyordum. Birde şey vardı kırmızı gül düşerdi çimenlerin üzerine. Böyle bir şey anlayamadım tabi o yaşta daha cinsellikle ilgili merak işte çocuk nasıl olunuyor. Sonra anladım ben dedim ki ben bu çimenleri koparmayacağım filmlerimde neyse o olacak. Hep şey sorulur ‘Sevişme sahnelerinde ne oluyor?’ Hiçbir b.k olmuyor. Hiçbir şey olmuyor. Çünkü öyle durumlar oluyor ki. Ben mesela çok ünlü aktör arkadaşlarımla filme başladık küstük bitene kadar küstük. Bırak aşık olmayı. Yani neticede egoları yüksek olan oyuncular bir iş için bir araya geliyorlar. ‘Gözünü kapatınca öpüşürken ne hissediyorsun? ‘diye soruyorlar. Banane Allah’ın köftesi gibi gelir ne hissedeceğim.

REKLAM FİLMİNDE MÜSTEHCEN BAKMIŞIM

1984 yılında fuar kolonyası reklamında oynadım. Reklam yasaklı. Çünkü TRT’nin tanımına göre yasaklanmasının sebebi bakışlarım. Reklam filminde müstehcen bakmışım. Ondan sonra bugüne kadar hiç reklam teklifi almadım. Oynadığım reklam firması battı. Dediler ki millet kadını izlemekten ürünü görmüyor. Ürünün önüne geçiyor”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı