Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın davasından beraat kararı çıktı!

Son dakika haberi… Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla yargılandıkları davada beraat etti.
Takip et
Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın davasından beraat kararı çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uğur Dündar’ın sunduğu programdaki sözleri sebebiyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in “Cumhurbaşkan’ına hakaret” suçundan yargılandığı davada asıl hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanatçıların 4’er sene 8’er ay hapisle cezalandırılmasını istemişti.

Usta oyuncuların yargılandıkları davada beraat kararı verildi.

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın davasından beraat kararı çıktı!

Ne olmuştu?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar ile ilgili 21 Aralık 2018’de misafir oldukları Halk TV’de Uğur Dündar tarafından sunulan “Halk Arenası” isimli programda yaptıkları açıklamalar üstüne soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı’na gelen Müjdat Gezen ve Metin Akpınar sevk edildikleri Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol önlemleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

Gezen ve Akpınar ile ilgili haftada bir gün en yakın polis merkezinde imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı biçiminde verilen adli kontrol kararı, savcılığın kararıyla kaldırılmıştı.

Soruşturma neticesinde hazırlanan iddianamede, Müjdat Gezen ile Metin Akpınar’ın “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan 1 sene ikişer aydan, 4 sene sekizer aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.