Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları BBP’den ayrılarak yeni parti kuruyor!

BBP’de Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucular kurulundaki bazı adlar partiden ayrılarak yeni parti kurmaya hazırlanıyor. İşte yeni kurulan partinin isimi;
Takip et
Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları BBP’den ayrılarak yeni parti kuruyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Büyük Birlik Partisiyle anlaşmazlığa düşen Kurucu Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları, yeni parti kurma hazırlığına girdi. Milli Yol Hareketi olarak isimlendirilen siyasi yapılaşmanın partiye dönüştüğünde de adının Milli Yol Partisi olması bekleniyor.

BBP’nin kurucu başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşları, BBP’den istifa ederek Milli Yol Hareketi adıyla yeni parti kurma hazırlıklarına başladı. Ankara’da parti binasını tuttuklarını ifade eden hareketin öncüsü eski öncülüğündeki grup, Türkiye genelindeki istişare ziyaretleri kapsamında 52’nci il olarak Tekirdağ’a geldi.

“Mutlu yaşayan Türkiye ideali ile bir araya geldik”

Yeni parti çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Remzi Çayır, şu şekilde konuştu:

“Muhsin Yazıcıoğlu ile beraber siyaset yapmış, gençlik senelerinde ülkücü harekette bulunmuş, 13 sene içeride kalmış; roman, tiyatro, hikaye kitapları olan, son zamanda BBP’den ayrılarak farklı siyasi kulvarlardan gelen arkadaşlarla beraber, Türkiye’nin önüne bir iktidar projesi koymak üzere yola çıkmış bir hareketiz. Muhsin Yazıcıoğlu’nun arkadaşlarının öncülüğünde Türkiye’de kendisini sosyal demokrat, milliyetçi, milli görüşçü yahut AK Partili yahut İYİ Partili sayan, geleceğinde daha iyi bir Türkiye, daha meydana gelebilir Türkiye, insanların adalet duygusunun güçlendiği, sistemin insana hizmet ettiği, insanı mutlu yaşattığı bir Türkiye ideali ile bir araya gelmiş arkadaşlar olarak kendimizi tarif edebiliriz.

Kurucular kurulu kimlerden oluşacak?

Şu anda Milli Yol Hareketi olarak ifade edebiliriz. Bir platform kurduk. Genel merkezimiz Ankara İskitler’de. Büyük, müstakil 5 katlı bir yer tuttuk. Farklı kesimlerden, Alevi kardeşlerimizden, sosyal demokratlardan, ülkücüler başta olmak üzere bir yapı yaratıyoruz. Bu yapının temel maksadı siyaseti değişim ve dönüşüme uğratmak. Var olan bu sistem Türkiye meselelerini çözememektedir. Rahmetli genel başkanın ifadesiyle, seneler senesi belirtmişti ‘Bu elbise bu millete dar geliyor’ diyerek. Ne yazık ki, sistem insanı bir türlü mutlu etmiyor. Tüm umutları öteleyen erteleyen, cennet vaadini ahrete bırakan bir anlayış. Halbuki siyaset insanlara burada da cenneti yaşatmalı, bunun için siyaset yapılmalı. İnsanın onurunu ve haysiyetini koruması ve gelecekten endişe duymaması için siyaset yapılmalı.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.