adplus-dvertising

Muharrem Sarıkaya istifa etti!

20 Aralık 2021, 13:03 tarihinde eklendi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in misafir olduğu canlı yayında ses teknikerine tokat atan Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya görevinden istifa etti.
Takip et
Muharrem Sarıkaya istifa etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in misafir olduğu canlı yayında Muharrem Sarıkaya, sosyal medyaya yansıyan Gaziantep kameramanı Ahmet Demir’e tokat attığı görüntüleri ardından görevini bıraktı.

HABERTÜRK’TEN ÖZÜR AÇIKLAMASI

Konu ile alakalı dün Habertürk’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilmişti:

“Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in misafir olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve bütün kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz.”

SARIKAYA SOSYAL MEDYADAN ÖZÜR DİLEDİ

Sarıkaya da sosyal medyada yaptığı açıklama dün şu ifadelere yer vermişti:

“Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin ile yaptığımız canlı yayın esnasında ardı sıra tekrar eden ve yayını da problemli hale getiren teknik aksaklıklar nedeniyle bir an kontrolümü kaybettim ve yapmamam gereken, bana ve temsil ettiğim kuruma yakışmayan bir davranışta bulundum.

Yayın biter bitmez kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.

Olay kamuoyuna yansıdığı için şuanda de kamuoyu önünde kameramanı Sayın Ahmet Demir, Bölge Müdürü Sayın Orhan Akın ile olaya tanıklık eden Sayın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’den ve kamuoyundan mazeretsiz özür diliyorum.”

FATMA ŞAHİN’DEN İLK AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de dün bir açıklamada bulundu. Şahin, “Habertürk TV canlı yayını sırasında Muharrem Sarıkaya’nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen ardından aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. Muharrem Sarıkaya, kendi mesajında da yazdığı gibi ardından Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi” paylaşımında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.