adplus-dvertising

Muharrem İnce’den Ümit Özdağ ile ittifak açıklaması

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tv100 ekranlarında Yüzler Kulübü’nde açıklamalarda bulundu. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ittifakı konuştuklarını, Vatan Partisi ile ilgili de ittifakı düşünmediğini açıkladı.
Takip et
Muharrem İnce’den Ümit Özdağ ile ittifak açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, tv100 ekranlarında ‘HDP’ye bakanlık verecek misiniz?’ sorusuna “Ben bakan makan dağıtmıyorum. Bakanlık verilecek kişiler bakanlık yapabilecek makamda olabilecek kişilerdir. Gürsel Tekin bakanlık verdi diye ben bakanlık vermeye mecbur muyum?” yanıtını verdi.

”ÜMİT ÖZDAĞ İLE KONUŞUYORUZ”

Muharrem İnce, ”İttifak düşünüyor musunuz?” sorusuna, ”Ümit Özdağ ile ittifak konuşuyoruz.” açıklamasında bulundu.,

MEHMET ALİ ÇELEBİ’NİN AK PARTİ’YE KATILMASI

Muharrem İnce’den Ümit Özdağ ile ittifak açıklaması

CHP’den Memleket Partisi’ne geçen ve son olarak oradan da istifa eden bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılmasını da değerlendiren Muharrem İnce, “Ben ‘asla Cumhur İttifakı ile olmayacağız’ deyince çok bozuldu. Sonradan öğreniyoruz ki bütün partilerle görüşüyormuş.” dedi. “Çelebi’yi keşke ihraç etseydim diye düşündünüz mü?” sorusuna da yanıt veren İnce, “Böyle olacağını bilseydim hiç almazdım” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE HDP İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

HDP ile görüşme şartı sorulan İnce, “Asgari müştereklerde buluşan herkesle görüşürüz. HDP ‘PKK bir terör örgütüdür’ derse onlarla da görüşürüm.” diye konuştu. Öte yandan Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde altılı masanın adayını destekleyeceğini de sözlerine ekledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.