Muharrem İnce’den TCMB Başkanı ve PPK üyeleri hakkında suç duyurusu!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Merkez Bankası Başkanı ve PPK Mensupları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
Takip et
Muharrem İnce’den TCMB Başkanı ve PPK üyeleri hakkında suç duyurusu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Merkez Bankası Başkanı ve PPK Mensupları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

“MEMLEKET SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

İnce açıklamasında “Merkez Bankası Başkanı ve PPK Mensupları hakkında Yasanın kendilerine verdiği görevleri yerine getirmeyerek Türk Lirasında değer kaybına ve dolayısıyla milletin ve memleketin fakirleşmesine sebep oldukları için suç duyurusunda bulunacağız. Memleket sahipsiz değildir!” ifadelerini kullandı.

TCMB, Para Politikası Kurulu bugün Şahap Kavcıoğlu başkanlığında toplanmıştı. Toplantının sonrasında kasım ayı faiz kararına ilişkin, “Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repole faiz oranının yüzde 16’dan yüzde 15’e indirilmesine karar vermiştir.” açıklaması yapılmıştı. TCMB’nin politika faizini indirme kararının sonrasında dolar, 11 liranın üzerine çıkarak rekor tazelemişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.