adplus-dvertising

Muharrem İnce’den Ekrem İmamoğlu’na seçim desteği yok!

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı çağrının sonrasında ortaya atılan iddialara cevap verdi.
Takip et
Muharrem İnce’den Ekrem İmamoğlu’na seçim desteği yok!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Basın Mensubu İsmail Saymaz’ın sorularını cevaplayan İnce, “İmamoğlu’nu desteklediğiniz iddiası doğru mu?” sorusuna, “Yok bu şekilde bir şey” diyerek cevap verdi. İBB Başkanı İmamoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmediklerini ifade eden İnce, “Cumhurbaşkanı adayıyım, niye Ekrem’e destek vereyim? Ben CHP’nin çelişkilerini anlatmaya çalışıyorum. Erken seçim istiyorsun ama kurultayını erteliyorsun. Erdoğan ‘Kriz var, ben de seçimi erteliyorum’ dese ne yapacaksın?” diyerek konuştu.

İnce, sözlerinin devamında, “Karamollaoğlu, 400 bin oy almış, başrolde geziyor. Akşener, partisinden 1.5 milyon az oy almış, başrolde. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayından 4.5 milyon az oy almış, başrolde. Bana ‘Kenara çekil’ diyorlar. Partimden 4.5 milyon fazla oy almışım. Niye çekiliyorum? Cumhurbaşkanı adayı arıyorlarsa ikinci olmuş adam burada. Onlar kenara çekilsin” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ ALACAKSAN İSTANBUL’U VER”

İnce İmamoğlu ile alakalı daha önce yaptığı açıklamayı şu şekilde yineledi:

“İmamoğlu’na gelince… Başarılı bir başkan mı? Başarısız da değil, başarılı da. Kamuoyunda algısı var mı, evet var. Bir albenisi var. ‘İstanbul’u kaybederiz’ diyorlar. ‘Olur’ demiyorum, ‘olacaksa’ diyorum. Türkiye’yi alacaksan İstanbul’u ver.”

“BİZ CUMHUR’U DA MİLLET’İ DE GÖNDERECEĞİZ”

İnce, “Millet İttifakı’na katılma arzunuz var mı?” sorusuna da şu şekilde cevap verdi:

“Biz ikisini birden göndereceğiz. Cumhur’u da Millet’i de. Masaya nasıl oturacaklarını tartışıyorlar daha, bundan netice çıkar mı? Eninde sonunda dağılır burası. Masanın neresine kim oturacak… Bu tartışılır mı? Masanın başına CHP oturmalı. Herkese eşit oy olsun… Bu Şekilde bir şey olur mu? Bu dağılmaya mahkumdur. Masanın oturma düzeninde anlaşamayanlar tek adayda anlaşamaz.”

Memleket Partisi lideri İnce Kayseri ziyareti esnasında, “Maksat seçimi kazanmak değil mi? Yok İstanbul’a veremezmişiz. İstanbul’u ver Türkiye’yi al kardeşim, alabiliyorsan sonra da ‘İstanbul’da Belediye Meclisi’nde çoğunluğumuz yok, AK Parti’ye geçer’ deniliyor. Geçsin. Sen seçim kazanmak istiyor musun? ‘Kazanırız ama İstanbul belediyesini kaybederiz, Meclis’te çoğunluğumuz yok’. Geçsin AK Parti’ye. Al görevden, ata bir kayyum. Yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin” sözlerini kaydetmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.