Muharrem İnce, konuşması Erdoğan’ın canlı yayınıyla kesilince çıldırdı!

CHP'li Muharrem İnce, konuşması kesilip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının verilmesi üzerine Haber Global'de katıldığı canlı yayını terk etti. İnce, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Gösterdiğim tavır birlikte program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz'a, Nihal Bengisu Karaca'ya, Tuba Atav'a, Özlem Gürses'e değil, tüm ekranlarda sadece kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir." ifadelerini kullandı.

CHP’li Muharrem İnce, Senem Toluay Ilgaz’ın sunduğu “Neden” programının konuğu oldu. Kendisine yöneltilen ilk problemin hemen sonrasında sözünün programın sunucusu Senem Toluay Ilgaz’ın sözünü kesip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’un Fethi için Ayasofya’daki konuşmasına bağlanacaklarını söylemesi üstüne İnce tepki gösterdi.


İnce, “Bizi bu şekilde programlara çağırmayın bir dahakine. Tüm kanallar Erdoğan’ı gösteriyor. Sovyetler Birliği gibi tüm kanallar Erdoğan’ı gösterecek. Çok yanlış, korkmayın bu kadar Erdoğan’dan, canınızı sıkmayın” şeklinde konuştu.

CANLI YAYINI TERK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının bitmesinin sonrasında stüdyoya dönülmesiyle İnce canlı yayını terk etti.

İnce, canlı yayını terk etmeden önce şunları belirtti:

“Birincisinde Okçular Vakfı’nın konuşmasını vermeyeceğiz dediniz verdiniz. İkincisinde ben konuşuyordum, 35 televizyon onu veriyor zaten… Üçüncüsünde benden habersiz acilen kesip ona bağlıyorsunuz. Ben bir daha sizin kanalınıza gelmeyeceğim. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak. 35 televizyonda Erdoğan konuşuyor. Onun karşısında iki sene önce rakip olmuş biriyim ben. Gururumla kimseyi oynatmam, kendi kendinize devam edin arkadaşlar. Bu saygısızlıktır. Türkiye bunu hak etmiyor, Erdoğan’ın babasının malı değildir Türkiye Cumhuriyeti. Ben Erdoğan’dan korkmuyorum. Sözlerimi söyleyeceğim arenalar ve sokaklar vardır. 35 televizyonda o konuşsun, bir tanesinde de ben konuşayım. Ne diyerek sözümü kesiyorsunuz? Erdoğan bu memleketin kurucusu değil, sahibi değil. Çağırıyorsanız, konuşturacaksanız. Size değil patronlarınıza söylüyorum. Ben yalnızca AK Parti’ye değil Cumhuriyet Halk Partisi’nde de demokrasi mücadelesi verdim. Türkiye’nin demokrasi mücadelesine ihtiyacım var. 16 milyon kişi oy vermiş bana, onlara saygısızlık yapıyorsunuz. İyi yayınlar diliyorum.”

HABER GLOBAL’DEN AÇIKLAMA

Haber Global’den konuyla alakalı açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:


“Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları sebebiyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama bu şekilde yaparsanız ben sizi eleştiririm” şeklinde konuştu.

Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik.

Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının sonrasında stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terk etti.

Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz gene de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz.”

MUHARREM İNCE’DEN SOSYAL MEDYADA AÇIKLAMA

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Haber Global yayınında gösterdiğim tavır beraber program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, bütün ekranlarda yalnızca kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir” ifadelerini kullandı.

Haber Global yayınında gösterdiğim tavır beraber program yapmaya çalıştığımız Senem Toluay Ilgaz’a, Nihal Bengisu Karaca’ya, Tuba Atav’a, Özlem Gürses’e değil, bütün ekranlarda yalnızca kendisi olmak isteyen zihniyete ve konuklarına nezaketsizlik yapan tek sesli medya düzeninedir.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı