Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’nu hedef aldı!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, eski partisi CHP’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında sert sözler sarf etti.
Takip et
Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’nu hedef aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa’da İnegöl İlçe Başkanlığı’nın açılışına katıldı. Burada konuşan İnce, Canan Kaftancıoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. İnce öte yandan ittifakla alakalı açıklamalarda bulundu.

KAFTANCIOĞLU’NA YÜKLENDİ

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “Ben ‘Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim” sözlerine atıfta bulunan İnce, “Bizim partimizde Mustafa Kemal diyemezsin. Bizim partimizdeki isimi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Biz diğerlerinden farklıyız.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu’nu hedef aldı!

SERT SÖZLER: PALAVRA BU!

Sözlerinin devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen İnce “Bizde parti içi demokrasi var. Bu demokrasiye alışacağız. Partide demokrasi yapmayanlar, Türkiye’ye demokrasiyi getiremezler. Bir insan düşünün, her gün çocuklarınıza süt içirin diyerek laf ediyor ama kendi çocuklarına süt getirmiyor. Sen kendi partinin evlatlarına demokrasiyi çok görüyorsun, 85 milyona demokrasi vadediyorsun. Palavra bu.” şeklinde konuştu.

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Bugüne kadar 54 ilde örgütlenmelerini tamamladıklarını aktaran İnce, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“‘Dostlarımızla iktidar olacağız’. Bu Şekilde bir söylem yok bizde. Biz tek başımıza iktidar olacağız. Yüzde 50 artı bir oy alacağız. Seçime yakın bakarız. Boyumuzun ölçüsünü alırız. Anketleri yaptırırız. Tek başımıza yapamıyorsak ne yapacağız? Cumhur İttifakı’na mı destek olacaksın? Kesinlikle, kesinlikle olmayacağız. O zaman ne yapacağız? Bu iktidarı, yorgun Erdoğan’ı değiştirmek için ne gerekiyorsa onu yapacağız.”

‘ONUN İÇİN BENİ SEVMEDİLER YANİ’

Memleketin bir umuda ihtiyacının olduğunu dile getiren İnce, “Otobüste yatacağım, orada yaşayacağım. Benim adaylığımı bilerek geciktirdiler. Kazanmasın istediler zaten. Sözde aday diyerek gösterdiler ama kazanacak diyerek çok korktular. Bir adet günahım var benim. Partinin oylarını artırmak. 41 sene sonra yüzde 30’u geçmek. Benim bu şekilde bir günahım var. Onun için beni sevmediler yani.” diyerek konuştu.

İnce, daha sonra üniversite öğrencileriyle buluşarak sohbet etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.