Muharrem İnce ilk konuşmasında partisinin hedeflerini anlattı!

Memleket Partisi’nin kuruluşu ardından ilk konuşmasını gerçekleştiren Muharrem İnce partisinin hedeflerini anlatarak maddeler halinde sıraladı.
Takip et
Muharrem İnce ilk konuşmasında partisinin hedeflerini anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce açıklamalarda bulundu. İnce, “Cumhurbaşkanı seçildiğimde, bir numaralı işimiz, tüm öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca internetleri ücretsiz olacak” şeklinde konuştu. İnce, partisinin 4 ana hedefini açıkladı.

Muharrem İnce’nin açıklamaları:

“Cumhurbaşkanı seçildiğimde, bir numaralı işimiz, tüm öğrencilerin, öğrenim hayatı boyunca internetleri ücretsiz olacak.

“4 ANA HEDEFİMİZ VAR”

4 ana hedefimiz var. Birincisi ekonomik kalkınma. Biz ekonomik göstergeleri anlatırken, klasik anlatımdan vazgeçeceğiz. Vahşi kapitalizmden uzak duracağız. Yapılan bina sayısını konuşmayacağız. Mühim olan eğitimin niteliğini yükseltmek.

Tarımı hayvancılığı konuşacağız. Dünyada 100 meşhur marka arasında bir adet Türk firması yok. Turizmi batırdılar, perişan ettiler milleti. Bu feryadı duyan yok. Turizm sektörüne en az yardım yapan ülke Türkiye. Bunu konuşacağız.

İkinci hedefimiz katılımcı demokrasi. Devlet kurumlarına güveni tekrardan tesis edeceğiz. Laikliği konuşmaktan korkmayacağız. Kimse konuşmuyor ya, neden çekingeniz? İslam alemine bakın, o zaman Atatürk’ün farkını, o zaman laikliğin farkını anlarsınız.

Üçüncü büyük hedefimiz hukukun üstünlüğü. Yargıya güveni tekrardan tesis edeceğiz.

Dördüncü hedefimiz barış ve güvenliktir. Türkiye’yi Avrupa’ya kaçmak isteyenlerin geçiş noktası olmaktan kurtaracağız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.