Muharrem İnce, CHP Genel Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’na Aday

Muharrem İnce CNN Türk’te katıldığı yayında CHP Genel Başkanlığı’na ve cumhurbaşkanlığına aday olduğunu söyledi.

Muharrem İnce, CNN TÜRK’te Ahmet Hakan’ın modaretörlüğünü yaptığı Tarafsız Bölge programına katıldı. Genel başkanın partinin bir numarası olduğunu bu sebeple de doğal cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini ifade eden İnce, tekrar adaylığa talip olduğunu ifade etti. İnce, ‘Ben grup başkanvekili olsaydım o tezkereye gönül rahatlığı ile ‘evet’ derdim. Barış Pınarı Harekatı’na destek veriyorum’ dedi.

“OPERASYONUN SİYASİ AYAĞI İHMAL EDİLDİ”

İnce, ‘Dış dünyanın algıladığı yanlış şeyler var. Askeri harekatı devletimiz düzgün hazırlamış. Siyasi kısmını ihmal etmiş. Propagandasını yapamamış. Geride bıraktığımız günlerde AB Parlamentosu’nda sosyalist milletvekilleri ile bir araya geldim. Herkes bize ‘işgalci’ diyor. Onlara şunu söyledim. ’10 bin kilometreden giden ABD’ye işgalci demiyorsunuz. Sınırlarımızda oluyor olay Türkiye emniyetini sağlamak istiyor bize işgalci diyorsunuz.’ dedim. Türkiye bu ayağını ne yazık ki eksik bırakmış’ sözlerini kullandı.

“BEN GİDİP İMZA TOPLAMAM”

İnce, ‘Siyaset bir iddia meselesidir. Siyaset bir ikna işidir. Ben bir iddia ortaya attım. Beni CHP’ye genel başkan yaparsanız, ben CHP’yi kadrolarla beraber tüzüğünü değiştirerek, programını değiştirerek ve örgütlenme biçimini değiştirerek, söylemini yenilemeye talibim dedim. Ben bu iddiamın ardındayım. 1300 delegeye gidip “bana imza verin” diyerek aday olmam. Ben buradayım, gelmek istiyorlarsa arkadaşlar gelirler. Onlar gelmiyorlarsa ben salona giderim. Ben gidip da bana imza verin diye, ben oraları geçtiğimi düşünüyorum. Bu kibir değil, biliyorlar isteğimi’ diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAĞIM”

‘Beni aday gösterirler önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimleri bulunuyor. Olacak mısın aday? Tabii ki olacağım’ diyen İnce, Bundan daha doğal ne var? Ben gidip imza toplamam. Bu kibir değildir. Sakın yanlış anlaşılmasın. Oraları aştık. Derlerse ve benim bu fikrime inanıyorlarsa CHP Genel Başkanı, cumhurbaşkanı adayı olmalıdır. Buna inanırlarsa genel başkan adayı olurum’ dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı