adplus-dvertising

Muhalefet Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi gösterecek? Akşener’den ilginç cevap!

Muhalefetin seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği isim yeniden gündemde tartışılmaya başlandı. Kemal Kılıçdaroğlu adaylığa yeşil ışık yakarken Meral Akşener "seçime daha çok var" diyerek kafaları karıştırdı.
Takip et
Muhalefet Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi gösterecek? Akşener’den ilginç cevap!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haziran 2023’te yapılması beklenen seçimlerle alakalı yeni gelişmeler meydana gelirken, muhalefetten peş peşe gelen açıklamalar adaylık konusunu bir defa daha alevlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında konuyla alakalı, “Ortak görüş olursa cumhurbaşkanı adayı olurum.” demişti.

İYİ Parti lideri Meral Akşener ise Kılıçdaroğlu’nun adaylık sözleriyle alakalı, “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok.” yorumunu yaptı.

Öte yandan Akşener, kendisinin aday olup olmayacağı hakkında soruya “Bugüne kadar ben öyle bir şey demedim.” biçiminde cevap verirken, “Seçime çok zaman var, o zaman neler olur hep beraber görürüz. Hayrıhi ve şerrihi min Allahu teala.” diyerek de ekledi.

MUHALEFETİN ADAYI KİM OLACAK?

Erken seçim münakaşalarının da meydana geldiği şu günlerde, merak edilen konuların başında ise ‘muhalefetin adayı kim olacak?’ sorusu geliyor.

Araştırma şirketi Optimar’ın geçtiğimiz şubat ayı yayınladığı ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isimi geçen bütün adayları geride bırakırken, anket neticelerine göre kendisine en fazla yaklaşan isim yüzde 36,7’yle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmuştu. Erdoğan karşısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 34,6 alırken, onu yüzde 27’yle Meral Akşener izledi. Anketin son esnasında ise gene yüzde 27 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı. Millet İttifakı adayının kim olacağı belirsizliğini korurken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşes yazısında çarpıcı bir yorumda bulundu. Akşener’in, Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanlığı adaylığına destek vermeyeceğini belirten Selvi, cumhurbaşkanı adayını gene Akşener’in tespit edeceğini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.