Muhabiri Tek Yumrukla Bayılttı! Meksika’daki Gösteriler Giderek Büyüyor

Meksika’da biri 16, diğer 17 yaşında iki genç kızın polisler tarafından tecavüze uğramaları üzerine kadınlar sokağa döküldü. ‘Parlak Pembe Protestoları’ adıyla anılan eylemlerde haber yapan bir muhabir ise beklenmedik bir saldırıya uğradı.

Meksika’daki bir televizyon muhabiri, canlı yayın sırasında arkasından gelen beklenmedik yumrukla neye uğradığını şaşırdı. Yumruğun etkisiyle anında bayılan muhabire, o ana kadar kendisini protesto eden kadınlar yardım etti. O ana kadar kadınlar, protestolarla özdeşleşen pembe simleri muhabire fırlatıyorlardı.

YUMRUĞUN ETKİSİYLE ANINDA BAYILDI

Cuma günkü kadınlara yönelik şiddete karşı yapılan yürüyüş esnasında Meskika’nın ADN 40 muhabirine arkadan gelen yumruk gündeme oturdu. Muhabir Juan Manuel Jimenez hiç beklemediği yumruğun etkisiyle neye uğradığını şaşırırken, olay yerinden kaçmaya çalışan saldırgan kadınların tepkisiyle karşılaştı. Muhabir Jimenez, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, saldırgandan şikayetçi olduğunu duyurdu.
Muhabiri Tek Yumrukla Bayılttı! Meksika’daki Gösteriler Giderek Büyüyor

KIZ ÇOCUKLARINA POLİS TECAVÜZÜYLE BAŞLADI

Ülkede protestolar 17 yaşındaki bir kız çocuğunun, polis arabasında, 4 polis tarafından tecavüze uğramasıyla başlamıştı. Öte yandan protestolar başlamadan çok kısa bir süre önce, 16 yaşındaki bir kız çocuğunun, bir müzede polis tarafından tecavüz edilmesi haberinin yayılması, eylemlerin dozunu yükseltmişti. Hemen hemen tüm kadın protestocuların ellerinde bulunan pembe simler, protesto gösterilerine ‘Parlak Pembe Protestoları’ adının verilmesine neden olmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı