Muğla’nın Dalaman İlçesinde Peş Peşe 2 Deprem Oldu

Muğla'nın Dalaman ilçesinde peş peşe iki deprem meydana geldi. İlki 4,6 ikincisi 3,2 şiddetinde olan depremlerde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Akdeniz’de Muğla’nın Dalaman ilçesi açıklarında peş peşe iki deprem meydana geldi. Saat 00:06’da olan ilk deprem 4.6 şiddetine olurken 2. deprem ise 3.2 şiddetinde olduğu bildirildi. Dalaman’ın haricinde çevre ilçelerden de hissedilen depremler, kısa süre boyunca paniğe neden oldu. Depremlerde ilk tespitlere göre can ve mal kaybı olmadı.


DENİZ SEVİYESİNDEN 7 KİLOMETRE AŞAĞIDA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) web sayfasından bulunan bilgiye göre, saat 00.06’da Akdeniz’de merkez üssü Muğla’nın Dalaman ilçesi açıkları olan 4,6 şiddetinde deprem oldu.

Deniz seviyesinin yaklaşık 7 kilometre altındaki depremin merkez üssünün Dalaman’a 28 kilometre mesafede olduğu tespit edildi.

Depremin sonrasında gene merkez üssü Dalaman’ın 18.75 kilometre açıklarında Akdeniz’de artçı sarsıntı meydana geldi. Saat 00.10’da zeminden 5.9 kilometre derinlikte olan 3.3 şiddetinde bir deprem daha bildirildi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı