Muğla’da Kızı Okula Gitsin Diye Baba Yol Yaptı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde baba Ramazan Korkut, servis aracının evlerinin olduğu yere gelememesi üzerine, 4 kilometrelik yolu stabilize hale getirdi.

Ramazan Korkut ve ailesinin yaşadı eve, servis aracı yolların bozuk olmasından dolayı ulaşım sağlayamıyor. Geçen yıl servis aracının dağ yolunun bozuk olması nedeni ile girememesinden dolayı Korkut, kızını anaokuluna gönderemedi. Bu sene de kızının yol sıkıntısı devam edince baba Korkut, 4 kilometrelik yolu stabilize hale getirdi.


“ORMAN YOLU OLDUĞU İÇİN ÇALIŞMA YAPAMIYORUZ”

3 yıl önce evi yanan aile Menteşe’nin Yemişendere Mahalllesi’nin Tembeller mevkiinde ikamet ediyor. Dağ yolundaki bozukluk buradaki ulaşımı güç hale getiriyor. Geçtiğimiz yıl ulaşım nedeninden dolayı anaokuluna gidemeyen Gamze, bu sene birinci sınıfa başladı. Şehbal Baydur İlkokulu’na başlayan Gamze’nin yol sıkıntısı bu sene de devam etti. Ramazan Korkut bu sebepten dolayı Menteşe Belediyesi’ne yolun yapılması için başvuruda bulundu fakat ‘orman yolu olduğu için çalışma yapamıyoruz’ cevabını aldı.

“YOLU KENDİN YAPTIRIRSAN KIZIN SERVİSLE OKULA GİDER”

Bu yaşananlardan sonra ise Korkut, 1 kepçe ile 4 kamyon kiraladı. Menteşe Belediyesi 1 kamyon, Orman Bölge Müdürlüğü de 1 greyder desteğinde bulundu. 6 gün süren çalışmaların ardından 4 kilometrelik yol düzeltilerek çakıl döküldü ve stabilize hale getirildi. Yolu inceleyen Milli Eğitim yetkililerinin yaptıkları inceleme sonucu ‘Yolu kendin yaptırırsın ancak kızın o zaman servisle okula gider’ dediğini söyleyen baba Korkut, “Yolu yaptırmaya mecbur kaldım, çünkü aksi takdirde kızım okula gidemeyecekti.Veresiye olarak yaptırdığım yol için 20 bin lira borçlandım. Maddi durumum zaten iyi değil. Şimdi üzerine bir de veresiye olarak yatırdığım bu yol için yapılan masraf eklendi.” ifadelerini kullandı.

Küçük Gamze artık babasının çabaları ile okula servisle gidebiliyor.


Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı