Muğla’da başkanlardan geri dönmeyen yazlıkçılara çağrı: İkametinizi aldırın

Muğla BŞ Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün başta olmak üzere turizm bölgesinde bulunan ilçe belediye başkanları, pandemi nedeniyle yazlıklarına gelen ve dönmeyenlere ikametlerini Muğla’ya aldırmaları çağrısında bulundu
Takip et
Muğla’da başkanlardan geri dönmeyen yazlıkçılara çağrı: İkametinizi aldırın
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz sezonunda hem tatil yapmak, hem de pandemi sürecini Muğla’da geçirmek için ikinci evlerine gelen vatandaşların kış sezonunda geri dönmemesi şehrin nüfusunu ikiye katladı. 1 Milyon nüfusa sahip Muğla’da pandemi ve çocukların uzaktan eğitim süreci ile diğer illerden gelen ve yazlıklarında kalan vatandaşların geri dönmemesi ile birlikte nüfus iki katına çıkarken şehrin belediye başkanları hazırladıkları bir video ile vatandaşlara çağrıda bulundular.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediye başkanları ile birlikte vatandaşlara nüfus kayıtlarını Muğla'ya aldırması için çağrıda bulundu. Konuyla ilgili sosyal medyada 'İkamet Muğla' kampanyası başlatıldı. Gürün, yaptığı çağrıda, "Gün geçtikçe artan ve Muğlalı olmayı tercih eden nüfusumuza daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen ikametlerimizi oturduğumuz ilçelere aldıralım, kentimizin hak ettiği hizmeti almasını sağlayalım." ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.