Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Büyükşen cinayetinde tutuklama

ATV Müge Anlı Büyükşen cinayetinde son dakika gelişmesi…. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayetinde son gelişmelere göre zanlılar hakkında tutuklamanın gerçekleştiği iddia edildi.
Takip et
Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Büyükşen cinayetinde tutuklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Müge Anlı’nın programında günlerdir Türkiye’nin konuştuğu Büyükşen Cinayeti olayında bugün bir tutuklama gelişti…, Gelen haberlere göre cinayetin zanlılarından olan Mehmet Ali’nin tutuklandığı ve giderken verdiği röportajda “Hata ettim” dediği iddia edildi…

Büyükşen cinayeti hakkında son dakika gelişmesi… Çiftin olaydan yaralı kurtulan kızları Büşra Büyükşen ve ağabeyi Uğur Büyükşen’in de aralarında bulunduğu 24 kişi, gözaltına alındı. 24 zanlının jandarmadaki sorguları sürüyor. Zanlıların HTS (iletişim) kayıtları ile WhatsApp yazışmalarının dökümlerine ulaşılıp, sorgulamalar yapılırken, adreslerde ele geçirilen av tüfekleri ise araştırmaya alındı.

Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Büyükşen cinayetinde tutuklama

WhatsApp soruşturması kararı

Müge Anlı’nın programında da günlerce konuşulan Büyükşen çifti cinayeti il alakalı yeni bir gelişme meydana geldi. Konya’da Necla Büyükşen (54) ve Metin Büyükşen’in (55) 3 sene önce evlerinde pompalı tüfekle öldürülmesiyle alakalı gözaltına alınan 24 zanlının jandarmadaki sorguları sürüyor. Zanlıların HTS (iletişim) kayıtları ile WhatsApp yazışmalarının dökümlerine ulaşılıp, sorgulamalar yapılırken, adreslerde ele geçirilen av tüfekleri ise araştırmaya alındı.

Kar maskeli biri çifte ateş etti

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı evde yaşandı. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti.

Saldırgan, kızları Büşra’ya dipçik ile vurdu

Çiftin kızları Büşra Büyükşen’in (24) iddiasına göre, saldırgan Büşra Büyükşen’e de tüfeğin dipçiğiyle vurdu. Ölmüş gibi davranıp kurtulduğunu iddia eden Büşra Büyükşen, yoldan geçen komşularının aracına binip, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Jandarmanın ortalama 3 senedir yürüttüğü çalışmalarda, katil zanlısına ulaşılamadı. Çiftin çocuk doktoru oğlu Osman Büyükşen ise cinayetin aydınlatılabilmesi için sosyal medyada ve katıldığı televizyon programlarında anne ve babasının katilini aradı.

Osman Büyükşen’in girişimlerinin sonrasında Jandarma Genel Komutanlığı’nın talimatıyla Konya İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bünyesinde kurulan özel ekip, cinayetin çözülmesi için başlatılan çalışma kapsamında İsmil Mahallesi’ndeki birçok adrese operasyon düzenledi.

Kızı ve oğlu dahil 24 kişi gözaltına alındı

Operasyonda çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve onun babası Muammer Büyükdoğrucan, kardeşi Yılmaz Büyükdoğrucan ve kuzeni Mehmet Ali Dayanır’ın da aralarında bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, jandarmaya götürüldü.

Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Büyükşen cinayetinde tutuklama

Kızları Büşra keşif için olay yerine götürüldü

Büyükşen çiftinin öldürüldüğü esnada evde bulunan ve iddiasına göre, saldırganın tüfeğin dipçiğiyle başına vurmasından sonra ölmüş gibi davranıp, yatak odasının penceresinden atlayarak, yoldan geçen komşularına ait araçla gittiği jandarmaya haber veren kızları Büşra Büyükşen de sorgulama kapsamında keşif için dün olayın yaşandığı eve götürüldü.

Çiftin çocuk doktoru oğlu Osman Büyükşen de olay yeri araştırmada yer aldı

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve jandarma komutan yardımcılarının katıldığı keşifte, çiftin çocuk doktoru oğlu Osman Büyükşen de yer aldı. Büyükşen, olayın gerçekleşme halini, saldırganın eve girişini ve yatak odasının camından nasıl atlayıp, kaçtığını anlattı.

Gözaltına alınan 24 zanlının jandarmadaki sorgularına, çok yönlü devam ediliyor.

Jandarmanın, ailelerin olay günü, öncesi ve sonrasına ait HTS kayıtları ile WhatsApp görüşme dökümlerini ortaya çıkardığı ve bununla alakalı sorgulamalar yaptığı öğrenildi.

Ekiplerin, cinayet silahına yönelik adreslerde ele geçirilen av tüfeklerini de araştırmaya aldığı söylendi.

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, sezon finaline girmeden önce Necla-Metin Büyükşen çiftinin cinayetini aydınlatmak üzere çalışmalar yapılıyordu. Cinayeti kimin yaptığını ortaya çıkarmak için özel ekip kuruldu fakat cinayet çözülmeden program sezon finali yaptı. Gözaltı haberlerinden önce Osman Büyükşen’in de tutuklandığı öne sürülmüştü. Ailenin küçük oğlu Osman Büyükşen Twitter hesabından söz konusu haberleri yalanlamıştı.

Müge Anlı’nın ortaya çıkardığı Büyükşen cinayetinde tutuklama

Osman Büyükşen Twitter hesabından, iddiaları böyle yalanlamıştı:

1) “Tv’ye çıktıysanız bunları göze alacaksınız” gibi akıl dışı bir dayanakla, apaçık yalan olduğu belli olan şeyleri bilgi/yorum diyerek paylaşan, bunu da kişi mahremiyetini hiçe sayarak ve toplum merakını kullanarak kazanç/prim elde etmek için yapan kişilere ne demek lazım?

2) Bundan farklı olarak hemen her gün “itiraf etti, intihar etti, vuruldu, öldü, tutuklandı, uçtu, kaçtı” vs diyerek saçma sapan videolar hazırlayan sözüm ona karakterlere ne demek lazım? Ben onlar ismine utanırken onların para için yaptığı bu utanmazlığa karşı ne demek lazım?

3) Bir haber olursa bunu duyacağınız yerler bellidir. O yüzden bu yalan paylaşımları yapanların bitmesi için o paylaşımları IZLEMEYIN, ÎZLETTİRMEYİN VE KESİNLİKLE BU KANALLARI -İZLEMEDEN- ŞIKAYET EDİN.

4) Bu şahısların da eğer akıl sağlığı yerindeyse bu tarz paylaşımları derhal sonlandırmaları gerektiğini aksi takdirde bu paylaşımlardan esas olarak kendilerinin zararlı çıkacağını BİLMESİ GEREKİR. Akıl sağlığı yerindeyse…

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gözaltılarla alakalı açıklaması şu şekilde:

“03.09.2018 tarihinde Konya ili İsmil Mahallesinde yaşanan Metin Büyükşen ve Necla Büyükşen’in öldürülmesi olayıyla alakalı yapılan soruşturma kapsamında; Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla 13.07.2021 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda olayla alakası olduğu değerlendirilen 24 şüpheli yakalanarak, ikamet ve araçlarında yapılan arama işlemleri sonrası gözaltına alındıkları, zanlıların Konya İl Jandarma Komutanlığı’nda adli işlemlerinin halen devam ettiği, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü, soruşturmanın safahatı ve neticesi ile ilgili bilgi verileceği hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Osman Büyükşen kimdir?

Konya’da işlenen cinayet ile gündeme gelen Osman Büyükşen, öldürülen çift Necla – Metin Büyükşen’in küçük oğlu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıklı doktoru olan Osman Büyükşen 1988 doğumlu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.