Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Büyükşen cinayetinde düğüm haftalar önce çözülmüş gibi görünüyordu ama hem katil şüphelisi hem de azmettirici olarak suçlanan isim hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Katil şüphesinin o gece cinayet mahalinde olmadığını doğrulayan ifadeler de var. Peki Büyükşen çiftinin katili kim?
Takip et
Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde 3 Eylül 2018 günü yaşanan olayda, 3 çocuk sahibi Metin ve Nejla Büyükşen çifti, evlerine giren kar maskeli saldırgan tarafından vurularak öldürüldü.

Kızları Fatma Büşra Büyükşen ise katilin elinden kaçarak kurtuldu. Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in, Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üstüne jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu.

Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Özel ekip dosya üstünde ve mahallede yaptığı çalışmalar neticesi operasyon için harekete geçti. Geçtiğimiz ay yapılan operasyonda; 25 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında olayın azmettirici olduğu söylenen Abdullah Başdemir, sevgilisi Esra Taş ile beraber 5 kişi tutuklandı.

‘HÜSEYİN’İ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞMAM MANTIĞA AYKIRIDIR’ Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Abdullah Başdemir’in ifadesine SABAH ulaştı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Başdemir, şunları belirtti: Benim bu olayla alakam bulunmamaktadır. Olay mantığa uymuyor. Kıskançlık sebebiyle Esra’nın eski sevgilisi Hüseyin’i öldürtmeye çalıştığım mantığa aykırıdır. Ben Hüseyin ile gittiğimiz kafeden tanışıyorum. Esra ile ayrıldıktan sonra Hüseyin ile saniyede karşılaştık. Tokalaşıp beraber sohbet ettik. Hüseyin’e karşı herhangi bir husumetim olamaz. Esra Hüseyin’den ayrıldıktan sonra benimle olmaya başladı. Biz beraber iken Hüseyin herhangi bir biçimde rahatsızlık vermedi. Hüseyin’i öldürmek istemem kadar mantığa aykırı bir vaziyet olamaz. Uzaktan tarife göre adam öldürmek talimatı vermekte mantığa uygun değil. Esra problemli bir kişiydi. Çevresindeki insanlar da uyuşturucu kullanan kişilerden oluştuğu için onların bana zarar verebileceği düşüncesiyle Esra’dan kurtulmaya çalıştım. Fakat Esra peşimi bırakmadı. Sokağa düşerim diye beni vicdani olarak zor vaziyete soktu. Bunun üstüne bende kendisi ile ilgilendim. Esra’nın bu işle ilgisi olup olmadığını bilmiyorum. Ilgisi olup, kendisini kurtarmak için bana iftira atmış olabilir.”

‘ESRA’NIN ISMINE HAT ÇIKARTIP ÇOBANLARA VERMİŞ’ Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Son senelerde yanında Afgan ve Türk çobanlar çalıştırmaya başladığını da söyleyen Başdemir, bunların kısa zamanlı olarak yanında çalıştığını, yüksek ücretli bir teklif gelmesi vaziyetinde oraya gittiklerini belirtti.

Abdullah Başdemir, cinayet için kendisine 100 bin Türk lirası teklif edildiğini belirten Alpaslan olarak bilinen Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek’in yanında iki farklı dönem çalıştığını başka yerden yüksek ücretli bir teklif gelince onun da işi bırakıp gittiğini belirtti.

Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Çobanlara kendi adlarına çıkardıkları hatları kullanmaları için verdiklerini de ifade eden Başdemir, ara sıra kendi ismine ara sıra eşinin dostunun ismine hat çıkarttığını aynı biçimde Esra ismine da hatlar çıkartıp kullanmaları için Afganlılara verdiğini, Çoban sayısı azalınca hat ihtiyacı da azaldığını ve bu sebeple hatları kapattığını da sözlerine ekledi.

SUÇLAMALARI KABULLENMEDİLER Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Büyükşen cinayeti dosyasının seyrini değiştiren ilk iddia, hem katil şüphelisi hem de azmettirici olmakla suçlanan adlarla alakalı… Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Abdullah Başdemir ve kiralık katil suçlamasıyla tutuklanan Afgan çoban suçlanmaları kabullenmedi. İftira ihtimali gündeme gelince tanık ifadelerine başvuruldu.

Müge Anlı ise programda “Katil Afgan çoban değil yani. Bu galiba herkes tarafından biliniyor” şeklinde konuştu.

KATİL ZANLI İLE İLGİLİ HERKESİ ŞOKE EDEN İDDİA Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Müge Anlı, Jandarma Genel Komutanlığına bağlı JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) ekiplerinin 13 Temmuz’da düğmeye basarak başlattığı operasyonlarda “kasten öldürme” suçlamasıyla tutuklanan Abdülhamid Uzbek’in, cinayet tarihinde Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Elden köyünde çobanlık yaptığını açıkladı. Türkiye’ye 2015 senesinde kaçak yollarla giriş yapan Abdülhamid Uzbek’in, 4 Temmuz 2018 tarihinde Veli Yıldırım isimli şahsın yanında çalışmaya başladığını, 5 Mart 2020 tarihine kadar da orada olduğunu ortaya çıkardı.

Müge Anlı, kiralık katil olduğu öne sürülen Abdülhamid Uzbek’in o dönem çalıştığı kişiye ve ailesine de ulaştı. Canlı yayına katılan Veli Yıldırım’ın yeğeni ve damadı, Afgan çobanın 20 aylık süreç içerisinde yanlarında olduğunu ve bunun yanı sıra Uzbek’in çok efendi, sakin ve kendi halinde biri olduğunu bu cinayeti de kesinlikle işleyemeyeceğini ifade etti.

“ORTADA BAŞKA BİR NEDEN VAR” Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

Büyükşen cinayetini azmettirmekle suçlanan Abdullah Başdemir’in avukatı Yusuf Karataşlı da müvekkilinin ifadesini hatırlatarak Abdülhamid Uzbek’in cinayetten 3 ay önce Konya’dan ayrıldığını belirtti. Araştırmacı basın mensubu Müge Anlı ise ortaya çıkardığı bu bilgi sonrası Büyükşen cinayetinde büyük soru işaretleri ve şüphelerin olduğunu kaydederek, “Kimse kimse için bu şekilde kiralık katil tutup öldürtmez. Ortada başka bir neden var” şeklinde konuştu.

Müge Anlı, Büyükşen çiftinin katilini buldu mu? ifadeler ortaya çıktı!

İddiaya göre, 3 Eylül 2018 tarihinde başlarına kar maskesi geçiren kişiler Metin Büyükşen’e ait eve, kapısı açık olduğu esnada girdi. Kimliği belirsiz kişiler, emekli memur Metin Büyükşen’e pompalı tüfekle ateş etti.

Necla Büyükşen’e de ateş eden saldırganlar, tüfeğin dipçiğiyle çiftin kızı Büşra’yı yaralayarak kaçtı. Başına aldığı darbeyle yaralanan Büşra Büyükşen, olay sonrası komşulardan yardım istedi. Komşularının arabasına binen Büyükşen, jandarmaya giderek, olayı anlattı. Eve giden jandarma ekipleri, Necla- Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Yaralı Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.