Müge Anlı, Bahtiyar Akçay cinayetini canlı yayında çözdü!

Hafta içi her gün ekranda olan Müge Anlı’nın programında konuşulan ve 19 gündür kayıp olarak aranan 50 yaşındaki Bahtiyar Akçay arkadaşının halı fabrikasında ölü bulundu. Cinayetle alakalı 4 kişi gözaltına alınırken, talihsiz adamın sağ bulunacağını umut eden ailesi ise acı haberle yıkıldı.
Takip et
Müge Anlı, Bahtiyar Akçay cinayetini canlı yayında çözdü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddiaya göre, Giresun’da ailesiyle beraber yaşayan 50 yaşındaki Bahtiyar Akçay, otomobil almak için geldiği İstanbul’dan 28 Mayıs tarihinde kayıplara karıştı. Arama çalışmalarına karşın günlerce haber alınamayan Akçay’ın yakınları, kayıp adamı bulmak için araştırmacı basın mensubu Müge Anlı’ya başvurdu.

Bahtiyar Akçay, 28 Mayıs’ta son görüştüğü arkadaşı N. Ü.’nün halı fabrikasındaki kuyuda ölü bulundu. Cinayetle alakalı N. Ü.’nün de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alınırken, talihsiz adamın sağ bulunacağını umut eden ailesi ise acı haberle yıkıldı.

ARKADAŞININ ATTIĞI MESAJ ŞÜPHE UYANDIRDI

Canlı yayına katılan endişeli aile, kaybolduğu gün arkadaşı N. Ü.’nün aracıyla otomobil bakmaya gittiğini söylediği bir çocuk babası Bahtiyar Akçay’ın en son gene arkadaşı N. Ü. ile görüştüğünü ifade etti. İkili arasında para meselesi de olduğu öğrenilirken, N. Ü’nün kayıp arkadaşının kızına attığı, “Babanın intihara meyli vardı, annenle arası bozuktu. Damadına kızgındı. Zaten ilaç kullanıyordu. İntihar etmiş olabilir” biçimindeki mesajı ise araştırmacı basın mensubu Müge Anlı’da şüphe uyandırdı.

KAYIPLA ILGISI OLMADIĞINI SAVUNDU

Kayıp arkadaşı için hedef şaşırtan açıklamaları ve olaydan sonraki tavırları sebebiyle Müge Anlı’nın işaret ettiği N. Ü. ise canlı yayına katılarak 50 yaşındaki Bahtiyar Akçay’ın kaybıyla alakası olmadığını savundu. Bir çocuk babası Akçay ile uzun senelere dayanan bir arkadaşlıkları olduğunu belirten N.Ü, olay günü halı fabrikasından ayrılan kayıp adamı bir daha görmediğini öne sürdü.

ÜZERİNE BETON DÖKÜLÜP KUYUYA ATILMIŞ

Program sürerken düğmeye basan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, sabaha karşı Bahtiyar Akçay’ın son olarak gittiği halı fabrikasına operasyon düzenledi. Fabrika ve çevresinde arama çalışmaları yapan ekipler, dikkatlerini çeken kuyuya yöneldi.

Hilti ile betonu delen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kuyunun kapağını açtıklarında Akçay’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Öldürüldükten sonra kuyuya atıldığı belirlenen Bahtiyar Akçay’ın üstüne daha sonra beton döküldüğü tespit edildi. Edinilen bilgiye göre halı fabrikası olduğu için kuyuda kimyasal bulunuyordu.

CİNAYETLE İLGİLİ 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

19 gündür kayıp olan Bahtiyar Akçay’ın ölü olarak bulunmasıyla operasyonun ikinci aşamasına geçen ekipler, fabrikanın güvenlik müdürü olduğu bilinen ve yayına da katılan N.Ü.’yü gözaltına aldı. Cinayetle alakalı N. Ü. dışında yanında çalışan Mustafa Kemal Alkan ve Ramazan Özdemir ile Ertuğrul İleri de gözaltına alındı. Sabah saatlerinde meydana gelen hareketli dakikaların sonrasında gözaltındaki dört şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki sorguları devam ediyor.

ACI HABER KARŞISINDA AKÇAY’IN KIZI YIKILDI

Öte yandan günlerdir ulaşamadığı babasına sağ kavuşabilme umuduyla bekleyen A. A., duyduğu acı haber karşısında gözyaşlarına boğuldu. Genç kız, “Ben resmine bakmaya kıyamıyordum. Nasıl canına kıydınız da attınız oraya” şeklinde konuştu.

MÜGE ANLI’YI DA ÖLÜMLE TEHDİT ETMİŞTİ

Öte yandan yayına bağlanan bir izleyici de kardeşi A. K.’nın 2007 senesinde bahsi geçen N. Ü.’nün halı fabrikasına girdikten sonra kaybolduğunu belirterek herkesi şaşkına çevirmişti. Bütün yaşananların sonrasında N. Ü., araştırmacı basın mensubu Müge Anlı’yı da ölümle tehdit etmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.