adplus-dvertising

Müebbetten hapis cezası iyi halden 10 yıla indirildi

İki grup arasındaki silahlı çatışmada 20 yaşındaki Enes Peker’i başından vurarak öldürdüğü için yargılanan Güven Başören’e verilen müebbet hapis cezası, iyi hal ve haksız tahrik indirimiyle 10 seneye kadar indi. Başören’e bir kişiyi yaraladığı için verilen ceza da büyük indirim yapılarak 3 sene 9 aya indirildi.
Takip et
Müebbetten hapis cezası iyi halden 10 yıla indirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Beyoğlu’nda 17 Haziran 2020 günü iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada Enes Peker (20) öldü, 3 kişi ise yaralandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, çatışmaya karışan Berat Kadıoğlu, Furkan Birdal, Güven Başören, Murat Talha Alpdemir, Oğuzhan Sarıduman, Emrah Ayverdi, Olgun Sivri ve Şakir Büyüktaş’a ‘kasten adam öldürme’ ve ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından müebbet hapis, Berkay Bal’a ise ‘suç kanıtlarını gizlemek’ suçundan 5 seneye kadar hapis istemiyle Dava açtı.

‘HAKSIZ TAHRİK’ VE ‘İYİ HAL’

Hürriyet’ten Ayşegül Usta’nın haberine göre, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, önceki gün karara bağlandı. Mahkeme heyeti, müşteki sanık Güven Başören’i ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapisle cezalandırdı. Mahkeme cezayı, ‘suçun haksız tahrik neticesi oluştuğu’ gerekçesiyle 12 seneye indirdi. Başören’in cezası ‘iyi hal’ indirimi de uygulanarak 10 seneye düşürüldü. Başören’e, Berat Kadıoğlu’nu yaraladığı gerekçesiyle de ‘iyi hal indirimi’ uygulanarak 3 sene 9 ay hapis cezası verildi. Sanıklardan Berat Kadıoğlu ise ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 22.5 sene hapis cezasına çarptırıldı. Öbür sanıklar beraat etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.