Mucize Gibi Doğa Olayı, Bu Yıl da Gerçekleşti

Ardahan'a bağlı Damal ilçesinde bir dağın yamacında her yıl mucizevi şekilde ortaya çıkan Atatürk'e ait silüet, bu yıl da kendini gösterdi.

Mucize Gibi Doğa Olayı, Bu Yıl da Gerçekleşti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Ardahan’a bağlı Damal ilçesinde her yıl belli tarihler aralığında ortaya çıkan Atatürk’e ait silüet, bu yıl da kendini gösterdi. Kentte yaşayanların her yıl sekmeden gerçekleşen doğa olayından esinlenerek düzenlediği festivale Türkiye’nin birçok kentinden binlerce kişi katıldı.

Ardahan’ın Damal ilçesi her yıl mucizevi bir görüntüye tanık oluyor. Kentte, belli tarihler aralığında bir dağın yamacında Atatürk’ün silüeti beliriyor. Yıllar önce çekilne bir fotoğrafı dikkatlice inceleyen Genelkurmay yetkilileri tarafından tesadüfen fark edilen silüetin namı bir anda dünya geneline yayıldı. Türkiye’nin birçok kentinden vatandaşlarımız, dağın eteğinde beliren Atatük silüetini görmek için ilçeye akın etti. Her yıl silületin belirdiği tarihlerde binlerce kişinin ziyaret ettiği ilçede yaşayanlar, bunu fırsata dönüştürmek adına festival düzenlemeye başladı.

15 TEMMUZ’A KADAR KENDİNİ GÖSTERECEK

Eşsiz doğal güzelliği ve büyüleyici manzarası karşısında Damal’a hayran kalan yerli turistler, Atatürk silüetini arkalarına alarak bol bol fotoğraf çekildi. Bu yıl rekor sayıda katılımın olduğu ilçedeki festival, tek geçim kaynağı hayvancılık olan yöre halkı için de ekstra gelir kapısı oldu. Görenleri hayret içerisinde bırakan silüet, 15 Temmuz’a kadar kendini gösterecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
cafer
8 Temmuz 2019, 09:53 tarihinde yazildi

yakında tapacaksınız sanırım ya ne alaka.benzetmek gerçi hakısınız heykelde taştan topraktan.insanın yaradılışıda topraktan değilmi istediğine benzetmek serbes.ya halimize gülelimmi ağlayalımmı.

  • Cevapla
  • 0