Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!

Mucize Doktor dizisindeki Ali Vefa rolüyle ününe ne ün katan Taner Ölmez’in kardeşi Taylan Özgür Ölmez kim? Ayrıntılar haberimizde…

Mucize Doktor dizisi her geçen gün daha çok seyirciyi kendisine bağlıyor. Daha önce de birçok film ve dizide rol alan Taner Ölmez bu dizi sayesinde ününe ün kattı.

Geçen günlerde türkü söylediği videoların sosyal medyada gündem olmasıyla sesinin de ne kadar güzel olduğunu dinledik. Meğer oyuncunun kardeşi zaten Halk müziği sanatçısıymış.

Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!

Taylan Özgür Ölmez Kim

Taylan Özgür Ölmez 1979 yılında dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Tunceli Ovacık’ta tamamlamış ardından İstanbul’a yerleşerek Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.

Lise döneminde ASM Müzik okulunda bağlama eğitimi almıştır.

1995 senesinde arkadaşları ile birlikte Grup Özgür Deniz isimli bir grup kuran Taylan Özgür Ölmez İstanbul Beyoğlu’nda türkü barlarda sahne almaya başlamıştır. 3 sene Pera Güzel Sanatlar Akademisinde sinema atölye ve oyunculuk eğitimi almıştır.

2007 yılında ilk solo albümü Nihayet’i müzik piyasasına süren Taylan Özgür Ölmez 2014 yılında ise ikinci solo albümü DEM ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

Türk Halk Müziği’nin dünya’da ve Türkiye’de daha geniş kitlelere duyurulması için çalışmalarını tüm hızı ile sürdüren Taylan Özgür Ölmez aslen Tunceli Dersim’lidir.

Taylan Özgür Ölmez Albümleri

Dem

Nihayet

Ömür Duvarı

Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!

Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!

Mucize Doktor Taner Ölmez’in Kardeşi de Meğer Sanatçıymış!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı