Mucit Şoför Ev Klimasını Dolmuşa Taktı!

Aydın’da şehir içi taşımacılık yapan vatandaş, ev tipi klimayı araca uyarlayarak hem yakıt tasarrufu yaptı, hem de müşterilerine serin bir yolculuk fırsatı sundu.

Çaresizlik yine mucit yaptı. Aydın’da yaşayan Okan Can isimli dolmuş şoförü ev tipi klimayı kullandığı araca monte ederek yakıttan yüzde 20 tasarruf yapmayı başardı. Hem masraflarını kısan sürücü hem de sıcak Aydın günlerinde kendisini tercih eden müşterilerine serin bir yolculuk fırsatı sundu.

Bu fikrin 2 yıl önce aklına geldiğini söyleyen Can, aracındaki orijinal klimanın bozulmasını fırsat bildi ve ev tipi bir klima satın aldı. Klimayı aracının ön kısmına monte eden Can, motoru bagaj yerleştirirken dolmuşun üstüne de boru sistemi döşedi. Orijinal araç klimasına göre yüzde 20 tasarruflu olan ev klimasını çalıştırmak için ise aküden gelen 12 voltluk enerjiyi çevirici ile 200’e dönüştürdü.

12 BİN LİRAYA MAL OLDU

Bu sistemin kendisine aylık 2 bin lira kar ettirdiğini söyleyen mucit şoför diğer meslektaşlarına da aynı öneride bulundu. Sistemi gören müşterilerinin şaşkınlığını gizleyemediğini belirten Can, kendisine 12 bin liraya mal olan sistemin parasını çoktan çıkardığını, hem kar ettiğini hem de kendisi ve yolcularına keyifli bir seyahat imkanı hazırladığını vurguladı. Bilindiği gibi Aydın’da yaz aylarında hava sıcaklığı 40 dereceye yaklaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı