MTV Ödemeleri İçin Bugün Son Gün

Tüm araç sahiplerini ilgilendiren, Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 2. taksit ödemesi için verilen süre bugün son buluyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 2. taksitlerini ödemek için bugün son gün. Vergi hesaplaması araç cinsi, motor silindir hacmi ve yaş gibi değerler göze alınarak yapılıyor.
Ödeme yapmak isteyen araç sahipleri İnteraktif Vergi Dairesi’nin internet sitesi ‘ivd.gib.gov.tr’ üzerinden şifre girişi yapmadan MTV Ödeme alanına plaka ve TC Kimlik Numarasını yazarak MTV borçlarını görüntüleyebilir.


3 TAKSİT İMKANI

MTV ödemelerini gerçekleştirmek isteyen araç sahipleri için onlarca farklı kanaldan ödeme kolaylığı sağlanıyor. Ödemenin son günü olan bugün oluşacak yoğunluk göz önüne alınarak, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın ‘gib.gov.tr’ sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden 02.00-22.00 saatleri arasında kredi kartlarıyla ödeme yapılabilir. Ayrıca bankaların uygulamalarından da ödeme gerçekleştirileştirilebilir. Bazı bankalar ise araç sahiplerine, MTV ödemeleri için 3 taksit imkanı sunuyor.

MTV ÖDEMESİ YAPILMAZSA NE OLUR?

Bugün son günü olan MTV ödemelerinin vaktinde yapılmaması halinde, ödenecek tutarın üzerine her ay için aylık yüzde 2.5 gecikme zammı eklenir. Eğer ödeme yapılmazsa, araç sahibi için haciz işlemi başlatılır.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı