adplus-dvertising

MSB’den yangın söndürme çalışmalarına destek

Mersin’in Gülnar ilçesinde bu sabah başlayan ve halen devam eden orman yangınına 11 uçak, 29 helikopter, 138 arazöz ve 850 personelle müdahale edilirken, Milli Savunma Bakanlığı da bölgeye hava desteği gönderdi.
Takip et
MSB’den yangın söndürme çalışmalarına destek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkiinde bu sabah çıkan orman yangını, yakındaki Karadere Mahallesi’ndeki evlere kadar ulaşırken, söndürme çalışmaları da kesintisiz sürüyor. Orman Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından Gülnar’daki yangınla alakalı yapılan açıklamada, yangına 850 personel, 11 uçak, 29 helikopter ve 138 arazözle müdahale edildiği söylenerek, “Yangını kontrol altına almak için bütün gücümüzle mücadele ediyoruz” dendi.

MSB’den yangın söndürme çalışmalarına destek

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise “Mersin Valiliğinin talebi üstüne Gülnar ilçesinde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına destek temin etmek maksadıyla Kara Güçlerimizden görevlendirilen 3 tane S-70, 5 tane AS-532 ve 1 tane CH-47 tipi helikopter yangına havadan müdahale ediyor” ifadelerine yer verildi. Öbür yandan, yangında şu ana kadar ortalama 25 hektarlık alanın zarar gördüğü öğrenildi.

Halil İbrahim Varlı – Murat Şengi – Hüseyin Yıldız

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.