adplus-dvertising

MSB’den NATO’ya ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ paylaşımı tepkisi

Milli Savunma Bakanlığı, NATO’nun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladığı paylaşımını, bir başka NATO mensubunun bencil ve şımarık tavrı üstüne iradesini devretmek manasına gelecek biçimde kaldırmasının kabul edilemez olduğunu açıkladı.
Takip et
MSB’den NATO’ya ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ paylaşımı tepkisi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “NATO Müttefik Kara Komutanlığının (LANDCOM) 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutladığı sosyal medya paylaşımını, bir başka NATO mensubunun bencil ve şımarık tavrı üstüne iradesini devretmek manasına gelecek biçimde kaldırması kabul edilemez. Senelerdir hiçbir problem teşkil etmeyen ve itiraz edilmeyen Zafer Bayramına yapılan atfın, bu defa uçaklarımıza radar kilidi atarak NATO görevlerini bile sabote etmekten çekinmeyen bir ülkenin mesnetsiz talebi üstüne silinmesi, NATO’nun kurumsal kimliğine ve saygınlığına büyük zarar vermiştir” dendi.

“Zafer Bayramı yazılsa da yazılmasa da 1922’de zafer kazandığımız gerçeği değiştirilemez” ifadeleri kullanılan açıklamada, “Beraber çalışma ve müttefiklik ruhu; NATO’nun kuvvetli olmasındaki temel ilkelerdir. 70 senedir yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren bir NATO mensubu olarak beklentimiz, sorumlulukların dayanışma ruhu içerisinde yerine getirilmesi ve tarafsızlığın korunmasıdır. Bu vesileyle; asil milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Gününü bir defa daha kutluyoruz” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.